Hírek
2015. Június 15. 07:15, hétfő |
Életmód
Forrás: MTI
Vöröskereszt: Magyarországon mintegy 300 ezren rendszeresen adnak vért
Nagyjából 300 ezer rendszeres véradó van Magyarországon, olyanok is akadnak közöttük, akik évente ötször adnak vért.
Mondta Váradi Mariann, a Magyar Vöröskereszt véradásszervezője vasárnap, a véradók világnapján az M1 aktuális csatorna délutáni műsorában.
Váradi Mariann kiemelte: nagyon fontos lenne, hogy minél többen váljanak rendszeres véradóvá. Fontos, hogy minél fiatalabb korban felhívják a figyelmet arra, vér akkor van, ha az emberek adnak. Ennek érdekében kilencedik alkalommal szervezték meg az egyetemeken és a főiskolákon a felsőoktatási véradóversenyt.
A szakember elmondta: évről évre egyre több intézmény regisztrál a versenyre, és tapasztalataik szerint a fiatalok körében egyre fontosabb értéket jelent a véradás. Az elmúlt tanévben - szeptember 1. és május 15. között - 37 intézményben 277 eseményen több mint tizenkétezer véradó vett részt, közülük háromezren először adtak vért - mondta Váradi Mariann.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 10. 15:00, kedd | Életmód
Szeizmológiai obszervatórium: tavaly 1280 földmozgást regisztráltak a Kárpát-medencében
Tavaly 1280 helyi szeizmikus eseményt regisztrált a Kárpát-medencében a HUN-REN Földfizikai és Űrtudományi Kutatóintézet Kövesligethy Radó Szeizmológiai Obszervatóriuma.
2026. Március 09. 07:33, hétfő | Életmód
Folytatódik a napos, tavaszias idő ezen a héten is
A fátyol- és gomolyfelhők mellett napos, tavaszias időre van kilátás ezen a héten.
2026. Március 08. 14:00, vasárnap | Életmód
A Wizz Air UK megkapta a hatósági engedélyt az Egyesült Államokba közlekedő járatok üzemeltetésére
A Wizz Air UK megkapta a szükséges engedélyeket az Egyesült Királyság és az Egyesült Államok közötti járatok üzemeltetéséhez - közölte a légitársaság pénteken az MTI-vel.

