Hírek
2013. Július 27. 09:48, szombat |
Sport
Forrás: MTI
Világjátékok - Magyar szumós ezüstérme a Caliban zajló világjátékokon

A magyar szumóbirkózó Kalmár István szombat hajnalban ezüstérmes lett a nem olimpiai sportágak IX. Világjátékán a kolumbiai Caliban.
A 115 kilogrammos szumós öröme azonban nem lehet felhőtlen, mivel az elődöntő után Achilles-ín-szakadást szenvedett, így hosszú kihagyás vár rá.A nem olimpiai sportágak sajtószolgálatának tájékoztatása szerint a szerint magyar csapat első érmese úgy lett második, hogy - mivel a döntőre már nem tudott kiállni - gyakorlatilag senkitől sem kapott ki a Caliban zajló világversenyen.
A női nehézsúlyúaknál Makai Erika közel volt az éremhez, végül ötödikként zárt.A nem olimpiai sportágak legnagyobb nemzetközi eseménye pénteken kezdődött, száz ország versenyzői vesznek részt rajta.A megnyitón beszédet mondott Jacques Rogge, a Nemzetközi Olimpiai Bizottság elnöke, aki a sport tisztaságára, a sportszerűségre és a toleranciára hívta fel a figyelmet.
Az augusztus 5-éig tartó seregszemlén Magyarországot 12 sportágban 58 sportoló képviseli.Legutóbb, négy évvel ezelőtt, Tajvanon a magyar sportolók két arany-, három ezüst- és két bronzérmet nyertek a Világjátékokon.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 07. 07:37, hétfő | Sport
Japán Nagydíj - Verstappen rajt-cél győzelmet aratott
A címvédő és négyszeres világbajnok Max Verstappen, a Red Bull holland versenyzője rajt-cél győzelmet aratott a vasárnapi Forma-1-es Japán Nagydíjon.
2025. Április 07. 07:33, hétfő | Sport
Labdarúgó NB I - Kétgólos FTC-siker a derbin
A címvédő Ferencváros 2-0-s győzelmet aratott ősi riválisa, a vendég Újpest felett a labdarúgó OTP Bank Liga 26. fordulójának vasárnap esti zárómérkőzésén.
2025. Április 06. 08:16, vasárnap | Sport
Bundesliga - Lőw Zsolt irányításával megszerezte első győzelmét az RB Leipzig
A múlt vasárnap kinevezett Lőw Zsolt vezetőedző irányításával a Hoffenheim felett aratott 3-1-es szombati sikerrel megszerezte első győzelmét az RB Leipzig a német labdarúgó-bajnokság 28. fordulójában.
2025. Április 05. 08:01, szombat | Sport
Sportlövő vk - Péni István összetett puskában aranyérmes Buenos Airesben
Péni István aranyérmet nyert a férfi puskások 50 méteres összetett számában a sportlövők Buenos Aires-i világkupaversenyén.