Hírek
2016. Február 10. 08:02, szerda |
Belföld
Forrás: MTI
Viharos szélre és sok esőre figyelmeztet a meteorológia
Országszerte viharos szélre és sok esőre figyelmeztet a meteorológia. Szerdára három megyére és a fővárosra másodfokú figyelmeztetést adtak ki a sok eső miatt.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat kedd esti, az MTI-hez eljuttatott veszélyjelzésében azt írta: kedden késő estig északnyugaton (Alpokalja, Kisalföld, Bakony) viharossá fokozódik a déli, délnyugati szél. A legerősebb széllökések elérhetik a 60-80 kilométer/órát, de a nyugati határ közelében (Sopron, Kőszegi-hegység) 80-90 kilométer/órás széllökések is lehetnek.
Kiemelték: szerda hajnaltól intenzív csapadékkal és viharossá fokozódó széllel hidegfront érkezik. A viharos szél veszélye miatt szerdára az egész országra elsőfokú figyelmeztetést adtak ki, mert a legerősebb széllökések sebessége meghaladhatja a 70 kilométer/órát. Késő este az Alföld északi peremén 80-90 kilométer/óra körüli széllökések is előfordulhatnak.
Emellett a szerdán várható sok eső miatt Baranya, Bács-Kiskun, Csongrád és Békés megye kivételével az egész országra - köztük Komárom-Esztergom, Nógrád és Pest megyére, valamint a fővárosra másodfokú - figyelmeztetést adtak ki. A szerdán lehulló csapadékmennyiség több helyen meghaladhatja a 15-20, a Dunántúli-középhegységben és az Északi-középhegységben akár a 30 millimétert is. Elsősorban a Dél-Dunántúlon zivatar is kialakulhat. Az esőt a hegyvidéki területeken, nagyjából 400-500 méter felett havazás váltja fel, de a csapadék nagyobb része ott is esőben várható. Főként a Dunazug-hegység, a Börzsöny, a Mátra és a Bükk térségében este pár centiméternyi vizes, tapadó hó is hullhat - tették hozzá.
Az előrejelzés szerint szerdán a legalacsonyabb hőmérséklet plusz 3 és 9 Celsius-fok között alakul. A legmagasabb hőmérséklet a Dunántúlon plusz 3-8, keleten 9-13 fok lesz.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 22. 07:39, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: a kormány januári rezsistopot vezet be
Januári rezsistopot vezet be a kormány, ez azt jelenti, hogy a januári fűtésnél jelentkező többletfogyasztást, annak költségeit a kormány átvállalja a családoktól - jelentette be a miniszterelnök szerdán a Facebookon.
2026. Január 22. 07:34, csütörtök | Belföld
Adathalászok küldenek csaló e-maileket - figyelmeztet a NAV
A NAV nem küld e-mailt, senki ne dőljön be az adathalászoknak, akik a hét elejétől a NAV nevében küldenek csaló e-maileket - figyelmeztet a Nemzeti Adó- és Vámhivatal szerdai közleményében.
2026. Január 22. 07:32, csütörtök | Belföld
Rendőrség: a Balaton szinte teljes partszakaszán elérte a jégvastagság a biztonságos szintet
A jégvastagság az elmúlt napokban a Balaton szinte teljes partszakaszán elérte vagy meghaladta a biztonságos jégen tartózkodás minimumát - közölte a Somogy Vármegyei Rendőr-főkapitányság a police.hu oldalon szerdán.
2026. Január 21. 07:21, szerda | Belföld
Orbán Viktor: amíg Magyarországon nemzeti kormány van, a Mercosur-megállapodást sohasem hagyjuk jóvá
Amíg nemzeti kormány van Magyarországon, addig a Mercosur-megállapodást sohasem hagyjuk jóvá - mondta Orbán Viktor miniszterelnök kedden a Facebookon közzétett videójában.
