Hírek
2020. Március 11. 06:11, szerda |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Vesztegetés és sikkasztás gyanúja miatt őrizetbe vettek négy fővárosi kormányhivatali dolgozót

Vesztegetés és sikkasztás gyanúja miatt őrizetbe vették a rendőrök a fővárosi kormányhivatal négy dolgozóját, a hivatal felfüggesztette a jogviszonyukat.
Budapest Főváros Kormányhivatala az MTI-hez kedden eljuttatott közleményben azt írta, hogy a Nemzeti Védelmi Szolgálat és a rendőrség közös nyomozása eredményeként kiszolgáltatott, gondozott emberek vagyonával visszaélő hivatali dolgozókat fogtak el.
A kormányhivatal folyamatosan együttműködött a rendőri szervekkel, hogy kiszűrjék a hivatali rendszerből azokat, akik visszaélést követhettek el, megvédve ezzel sok gondnokság alatt állót - tették hozzá.
A közlemény szerint a kormányhivatalnak kiemelten fontos a közszolgáltatásba vetett bizalom megerősítése, az állampolgárok védelme, ezért a jövőben is határozottan fellép a hivatalon belüli visszaélések ellen.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 04. 18:39, péntek | Belföld
Orbán Balázs: indul az ukrán bosszúhadjárat amiatt, hogy Magyarország nem támogatja Ukrajna EU-csatlakozását
Indul az ukrán bosszúhadjárat amiatt, hogy hazánk nem támogatja Ukrajna EU-csatlakozását - jelentette ki a miniszterelnök politikai igazgatója csütörtökön Facebook-oldalán
2025. Július 04. 09:00, péntek | Belföld
Orbán Viktor: az Európai Bizottság tévúton jár, ha azt gondolja, az emberek nélkül is meg lehet hozni egy egész Európa sorsát meghatá
Az Európai Bizottság tévúton jár, azt gondolja, hogy az emberek nélkül is meg lehet hozni egy egész Európa sorsát meghatározó fontos döntést, de téved, az ukrán uniós tagság nem fog megtörténni
2025. Július 04. 08:03, péntek | Belföld
Hőség - Meteorológia: az elmúlt egy hétben 4 centimétert csökkent a Balaton átlagos vízállása
A Balaton erős párolgása miatt az elmúlt egy hétben már 4 centimétert csökkent a tó átlagos vízállása - közölte a HungaroMet Zrt. pénteken a honlapján.
2025. Július 03. 07:34, csütörtök | Belföld
Mávinform: hosszabb a menetidő a győri fővonalon
Késésekre kell számítani kedd délután a győri vasúti fővonalon, ahol egy műszaki hibás vonat okozott fennakadást.