Hírek
2016. Október 08. 05:24, szombat |
Belföld
Forrás: mti
Vasárnapig lehet interneten kitölteni a kis népszámlálás kérdőíveit

Vasárnapig lehet kitölteni az interneten az október 1-jén indult mikrocenzus (kis népszámlálás) kérdőíveit - tájékoztatta a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) pénteken az MTI-t.
A közlemény szerint eddig több mint 45 ezren, a válaszadásra kijelölt háztartások 10,4 százaléka töltötte ki online a kérdőívet, a legtöbbet budapesti címekről.
Közleményükben idézték Virágh Esztert, a Mikrocenzus 2016 szóvivőjét: "Aki a válaszadásnak ezt a kényelmes és gyors módját választaná, csak vasárnap éjfélig teheti meg, október 10. után pedig már kizárólag a számlálóbiztos veheti fel egy háztartás adatait".
Hozzátették: az online kitöltők nyereményjátékra is jelentkezhetnek.
A statisztikai hivatal október 1. és november 8. között tart kis népszámlálást, úgynevezett mikrocenzust. A népesség-összeírást a tízévenként rendezett népszámlálás félidejében tartják, a lakosság 10 százaléka, csaknem egymillió ember megkeresésével, hogy felmérjék az öt év társadalmi változásait. A mikrocenzussal a KSH adatokat kap a népesség nagyságáról és összetételéről életkor, nem, családi állapot, iskolai végzettség, foglalkoztatottság, nemzetiség és számos más demográfiai mutató alapján, továbbá képet kap a lakásállomány főbb adatairól is.
Az összeírás 2148 település 440 ezer címét érinti, a kiválasztott lakásokban élők részvétele kötelező, de a kérdőíveken nem szerepel a válaszadók neve, és az adatokat kizárólag statisztikai célokra használhatják.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 22. 07:43, péntek | Belföld
Újraindul a vasúti személyszállítás Bukarest és Kijev között
A Bukarest és Kijev közötti vasúti személyszállítás újraindításáról állapodott meg Románia és Ukrajna - jelentette be Ionel Scriosteanu, a bukaresti közlekedésügyi minisztérium államtitkára.
2025. Augusztus 22. 07:42, péntek | Belföld
Agrometeorológia: számottevő csapadék várható, de nem elegendő mennyiségben
Számottevő csapadék várható csütörtökön és pénteken, bár nem egyenletes területi eloszlásban és nem elegendő mennyiségben - írta a HungaroMet Zrt. csütörtöki agrometeorológiai elemzésében.
2025. Augusztus 22. 07:40, péntek | Belföld
Orbán: folytatni kell a béke iránt tett erőfeszítéseket
A béke irányába tett erőfeszítéseket és a Trump elnök által kezdeményezett tárgyalási folyamatot folytatni kell - írta a miniszterelnök a csütörtöki kormányülés után közzétett Facebook-bejegyzésében.
2025. Augusztus 22. 07:39, péntek | Belföld
Kiemelt érdeklődés övezte az ünnepi rendezvénysorozatot
Kiemelt érdeklődés övezte az ünnepi rendezvénysorozatot, a Szent István Nap több mint száz, zenei, kulturális és gasztronómiai programja hat napon át várta a közönséget Budapest több helyszínén.