Városlista
2025. augusztus 21, csütörtök - Sámuel

Hírek

2015. Június 14. 00:00, vasárnap | Belföld
Forrás: MTI

Varga Mihály: hitelezési verseny indulhat a bankok között

Varga Mihály: hitelezési verseny indulhat a bankok között

A nemzetgazdasági miniszter szerint egyfajta hitelezési verseny kezdődhet majd a bankok között a kormány bankadó-csökkentési javaslatának hatására - hangzott el az M1 aktuális csatorna szombati hírműsorában.

Varga Mihály egy más témában tartott budapesti rendezvény után az M1-nek nyilatkozva azt hangoztatta, a cél az, hogy a bankokat a vállalatok hitelezésére ösztönözzék.

A miniszter azt mondta, várhatóan a bankok mintegy 40 százaléka csökkentheti az adóját jövőre az új adószabály jóvoltából.

Emlékeztetett arra, hogy a jövő évi költségvetésben szereplő javaslat összesen 10 milliárd forintot hagyna azoknál a pénzintézeteknél, amelyek a 2009-es válság kitörése után hitellel segítették a magyar gazdaság erősödését.

A javaslat lényege, hogy azok a pénzintézetek, melyek a 2009. évi állapothoz képest növelték vállalati hitelállományukat, adó-visszatérítési lehetőséget kapnak. A miniszter arra hívta fel a figyelmet, minél több hitelt ad egy bank, annál nagyobb arányú bankadó-csökkentésre számíthat.

Kitért arra is, hogy azoknak a bankoknak is megteremtik a lehetőséget az adó-visszatérítésre, melyek 2016-ban, 2017-ben vagy 2018-ban növelik majd a hitelállományukat, feltéve ha az magasabb lesz, mint 2009-ben.

A nemzetgazdasági miniszter június 2-án jelentette be, hogy a kormány tervei szerint azok a bankok, amelyek 2009-től, a válság kitörésétől növelték hitelnyújtásukat, az általuk fizetett bankadó 30 százalékáig adókedvezményben részesülhetnek.

Címkék: bank, gazdaság, hitel, verseny

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 21. 08:05, csütörtök | Belföld

Ilyen volt az augusztus 20-i tűzijáték

2025. Augusztus 21. 08:03, csütörtök | Belföld

Fehér Ház: sok helyszín szerepel a lehetőségek között a Putyin-Zelenszkij találkozó megtartására

Budapest is felmerült a lehetséges helyszínek között.

2025. Augusztus 20. 08:39, szerda | Belföld

Augusztus 20. - Felvonták a nemzeti lobogót az Országház előtt

Katonai tiszteletadás mellett, Sulyok Tamás köztársasági elnök jelenlétében felvonták Magyarország nemzeti lobogóját az augusztus 20-i állami ünnepen, szerda reggel a Parlament előtti Kossuth Lajos téren.

2025. Augusztus 19. 07:53, kedd | Belföld

Megnövelt férőhellyel és többletjáratokkal készül a MÁV-csoport a nemzeti ünnepre

Megnövelt férőhellyel és többletjáratokkal készül a MÁV-csoport a nemzeti ünnepre - közölte a közlekedési vállalat az MTI-vel hétfőn.