Városlista
2025. április 7, hétfő - Herman

Hírek

2023. Április 21. 06:00, péntek | Belföld
Forrás: mti

Ütemterv szerint halad az ország erdősítése

Ütemterv szerint halad az ország erdősítése

Ütemterv szerint halad az ország erdősítése, a 2030-ra kitűzött 27 százalékos erdősültség teljesülni fog - jelentette ki az Agrárminisztérium élelmiszeriparért és kereskedelempolitikáért felelős államtitkára.

Nobilis Márton a térség országgyűlési képviselőjével gömbszivar fát ültetett el a Településfásítási Program tavaszi faültetésén a Brunszvik-Beethoven Kulturális Központ előtt.

Az államtitkár ezt követően úgy fogalmazott: "a fa otthon dísz, az erdőben árnyék és az élővilágnak élettér", ezért is kiemelten fontos az erdősült területek arányának növelése, amely 46 ezer hektárral nőtt az elmúlt két évben.

Az államtitkár hangsúlyozta, hogy a településfásítás is ezeket a célokat szolgálja, mindamellett környezetvédelmi és klímavédelmi szempontokat is szolgál.

Nobilis Márton a programmal kapcsolatban ismertette: az elmúlt két évben 36 ezer fát ültettek el belterületen, amelyre a kormány a Vidékfejlesztési Programban 1,5 milliárd forintot biztosított. Jelezte, hogy idén a 10 ezer fő alatti településeken 10 ezer fát fognak elültetni.

Tessely Zoltán (Fidesz) országgyűlési képviselő hozzátette: a tavasszal kétezret, ősszel további nyolcezer fát fognak elültetni a pályázaton nyertes településeken.

Tájékoztatása szerint összesen 13 féle fafajta közül lehetett választani, Martonvásáron kőris, hárs és gömbszivar fajtákat ültettek. A 10-14 centiméter körátmérőjű facsemeték magassága 2-5 méter.

Megemlítette, hogy a város több helyszínén, a temető, a sporttelep és az iskola környékén 21 fát ültetnek, amelyhez Nobilis Márton további három fával járult hozzá.

Fotó: Pixabay

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 07. 07:34, hétfő | Belföld

A hét közepéig maradnak a fagyos hajnalok, majd visszatér a tavaszias idő

A hét közepéig maradnak a fagyos hajnalok az ország egy részén, majd a hét második felében erősödik a nappali felmelegedés és a hét végén ismét 20 Celsius-fok közelében várhatók a maximumok.

2025. Április 07. 07:29, hétfő | Belföld

Időközi: Nagy arányú ellenzéki győzelem Mosonmagyaróváron

A szavazatok 78 százalékát szerezte meg a tavaly megválasztott polgármester által támogatott jelölt.

2025. Április 06. 08:15, vasárnap | Belföld

ORFK: a magyar-osztrák határon szombattól egyes határátkelőhelyeken szünetel a határforgalom

Szombat 0 órától szünetel a határforgalom egyes határátkelőhelyeken a magyar-osztrák határon, a működő határátkelőhelyeken hosszabb várakozási időre lehet számítani

2025. Április 05. 07:56, szombat | Belföld

Nagy Márton: elfogadhatatlanul magasak a telekommunikációs szolgáltatások díjai

Elfogadhatatlanul magasak a telekommunikációs szolgáltatások díjai, ezért a kormányzati elvárás az árkorlátozás - közölte Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter a Facebook-oldalán közzétett videóüzenetben pénteken.