Városlista
2026. január 23, péntek - Zelma

Hírek

2013. Október 13. 05:00, vasárnap | Belföld
Forrás: MNO

Ujjlenyomat-olvasóval jön a Pantech csúcsmodellje

Ujjlenyomat-olvasóval jön a Pantech csúcsmodellje

Erős hardverrel és ujjlenyomat-olvasóval kerül piacra a dél-koreai Pantech legújabb telefonja.

Egyre népszerűbb lesz az ujjlenyomat-olvasó az okostelefonok piacán. Kétségtelen, hogy már korábban is léteztek ilyen készülékek a piacon, ám az első komoly sikert egyértelműen az Apple érte el az 5S-sel. A dél-koreai Pantech most felveszi a kesztyűt, hiszen legújabb mobilja Vega Secret Note is rendelkezik ezzel a funkcióval, de egyéb területeken sem kell szégyenkeznie, hiszen specifikációival felveszi a versenyt a Samsung Galaxy Note 3-mal.

A Qualcomm Snapdragon 800-as chipset mellé ugyanis 3 GB RAM, 32 GB microSD segítségével bővíthető memória és egy 13 megapixeles, FullHD videók rögzítésére is alkalmas kamera került. A phabletek kategóriájában induló Vega Secret Note 5,9″-es kijelzője FullHD felbontású. A 3200 mAh-es akkumulátorral és Android 4.2.2-vel érkező készülék egyelőre kizárólag Dél-Koreában jelenik meg, ott 839 dollárt kérnek érte.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 22. 07:39, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: a kormány januári rezsistopot vezet be

Januári rezsistopot vezet be a kormány, ez azt jelenti, hogy a januári fűtésnél jelentkező többletfogyasztást, annak költségeit a kormány átvállalja a családoktól - jelentette be a miniszterelnök szerdán a Facebookon.

2026. Január 22. 07:34, csütörtök | Belföld

Adathalászok küldenek csaló e-maileket - figyelmeztet a NAV

A NAV nem küld e-mailt, senki ne dőljön be az adathalászoknak, akik a hét elejétől a NAV nevében küldenek csaló e-maileket - figyelmeztet a Nemzeti Adó- és Vámhivatal szerdai közleményében.

2026. Január 22. 07:32, csütörtök | Belföld

Rendőrség: a Balaton szinte teljes partszakaszán elérte a jégvastagság a biztonságos szintet

A jégvastagság az elmúlt napokban a Balaton szinte teljes partszakaszán elérte vagy meghaladta a biztonságos jégen tartózkodás minimumát - közölte a Somogy Vármegyei Rendőr-főkapitányság a police.hu oldalon szerdán.

2026. Január 21. 07:21, szerda | Belföld

Orbán Viktor: amíg Magyarországon nemzeti kormány van, a Mercosur-megállapodást sohasem hagyjuk jóvá

Amíg nemzeti kormány van Magyarországon, addig a Mercosur-megállapodást sohasem hagyjuk jóvá - mondta Orbán Viktor miniszterelnök kedden a Facebookon közzétett videójában.