Hírek
2018. Május 08. 07:27, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Újabb szennyezett őrölt fűszerköményt talált a Nébih

Újabb szennyezett őrölt fűszerköményt talált a Nemzeti Élelmiszerlánc-bizontsági Hivatal (Nébih).
A hatóság honlapján hétfőn közzétett tájékoztatás szerint a Nébih laboratóriuma csattanó maszlag szennyezettséget mutatott ki az Ázsia Vegyeskereskedelmi Bt. (1093 Budapest, Vámház krt. 5.) által csomagolt több őrölt fűszerkömény tételben.
Az április 25-i atropin mérgezés óta a Nébih széles körben vizsgálja a fűszerköményt, laboratóriumába folyamatosan érkeznek a minták.
A szennyezett tételek visszahívását a területileg illetékes kormányhivatal haladéktalanul elrendelte - közölte a Nébih. Egyben felhívja a lakosság, a vendéglátók figyelmét, hogy a honlapon közzétett adatokból beazonosítható termékeket ne használják fel.
A hivatal általánosságban javasolja, hogy a vizsgálatok befejezéséig a főzéshez mindenki - az őrölt kömény helyett - a szemes köménymagot részesítse előnyben, és ezt is felhasználás előtt alaposan nézze át, hogy nem tartalmaz-e szennyeződést - olvasható a Nébih közleményében.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 23. 07:31, péntek | Belföld
NGM: a kormány elkötelezett a gazdaság fejlődésének biztosítása és a gyorsforgalmi úthálózat fejlesztése mellett
Magyarország történetének legjelentősebb autópálya-fejlesztése indul el 2025. szeptember 1-jén, amelynek keretében teljeskörűen megújul az M1-es autópálya.
2025. Május 23. 07:28, péntek | Belföld
Varga Mihály: a fenntartható gazdasági növekedéshez stabil pénzügyi rendszer kell
A magyar gazdaság évtizedes teljesítményében a német cégeknek is kiemelt szerepe van, ezért kulcsfontosságú, hogy a vámháború okozta változékony piaci helyzetben a német gazdaság ismét erőre kapjon
2025. Május 23. 07:22, péntek | Belföld
OGY - A jövő évi költségvetés megalapozásáról és az adótörvényekről is tárgyal a parlament
A jogi személyekről, a jövő évi költségvetés megalapozásáról, az adószabályokról és a nemzeti bankról szóló törvény módosításáról is tárgyal pénteki ülésén az Országgyűlés.
2025. Május 22. 06:00, csütörtök | Belföld
Háborúellenes költségvetésnek nevezte el Nagy Márton a jövő évi büdzsét
Háborúellenes költségvetésnek nevezte a 2026-os költségvetést a nemzetgazdasági miniszter a törvényjavaslat szerdai általános vitájában az Országgyűlésben.