Városlista
2026. január 24, szombat - Timót

Hírek

2021. Január 13. 08:00, szerda | Külföld
Forrás: Gazda Árpád, az MTI tudósítója jelenti:

Újabb 30 nappal meghosszabbították a veszélyhelyzetet Romániában

Újabb 30 nappal meghosszabbították a veszélyhelyzetet Romániában

A román kormány keddi ülésén újabb harminc nappal meghosszabbította a koronavírus-járvány miatti veszélyhelyzetet.

A szerdától életbe lépő szabályozás az eddig alkalmazott korlátozásokat tartja életben. Előírja egyebek között a szájat és az orrot eltakaró maszk viselésének kötelezettségét a közterületeken, a kereskedelmi egységekben, a közszállítási eszközökön, valamint a munkahelyeken.

A koronavírus elleni védőoltási kampányt koordináló országos bizottság elnöke, Valeriu Gheorghita katonaorvos egy keddi sajtótájékoztatón bejelentette: péntek délutántól kezdődik azoknak az előjegyzése, akik a kampány második szakaszában kaphatják meg a védőoltást.

A második szakaszban a 65 év fölöttieket, a krónikus betegségekben szenvedőket, valamint a kulcsfontosságú területek dolgozóit oltják be előzetes regisztráció alapján. Az oltásra az interneten vagy telefonon lehet feliratkozni. Egy személy tíz hozzátartozóját is felírathatja. A krónikus betegségekben szenvedők számára a háziorvos, a kulcsfontosságú területek dolgozói számára pedig a munkáltató kérheti az oltást.

A kedd délután közölt hivatalos adatok szerint Romániában nem gyorsult a járvány terjedése. Az elmúlt 24 órában a korábbi két hét átlagát (3917) megközelítő új esetszámot (3697) jegyeztek. A járvánnyal összefüggő halálesetek kéthetes átlagát (99) azonban jelentősen meghaladta az elmúlt napon elhunytak száma (156). A járvány kezdete óta az országban közel 677 ezren fertőződtek meg az új típusú koronavírussal, és 16 881-en haltak meg a fertőzés, valamint a szövődmények következtében.

A kórházak most kevésbé terheltek, mint november végén, december elején voltak, amikor a 13 ezret is meghaladta a koronavírussal fertőzött betegek száma, immár egy hete enyhén kilencezer alatt állapodott meg ez a szám. Hasonlóan alakult az intenzív terápiás osztályokon kezelt súlyos betegek száma is. Ez a november végi, december eleji 1200 fölötti értékekről 1100 alá csökkent, és immár egy hete ott állapodott meg.

A járvány kezdete óta Romániában több mint ötmillió tesztet végeztek el, az elmúlt hetekben pedig 134 ezren (egészségügyi dolgozók, valamint a szociális központok dolgozói és ellátottai) kapták meg a koronavírus elleni védőoltást. A beoltottak közül 468 személynél jelentkeztek nem kívánt mellékhatások.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 24. 08:14, szombat | Külföld

Hatalmas amerikai hadiflotta tart Irán felé

Hatalmas amerikai hadiflotta tart Irán felé – jelentette be Donald Trump amerikai elnök, ugyanakkor reményét fejezte ki, hogy nem lesz szükség a hajók bevetésére.

2026. Január 22. 07:38, csütörtök | Külföld

Az EU-Mercosur-megállapodás jogszerűségét vizsgáltatja az Európai Parlament

Úgy döntött az Európai Parlament szerdán, hogy kikéri az Európai Unió Bíróságának jogi véleményét, összhangban áll-e az EU-Mercosur-megállapodás az uniós alapszerződésekkel.

2026. Január 22. 07:33, csütörtök | Külföld

Grönland - Nem lépnek életbe február 1-jétől az amerikai vámok

Nem lépnek életbe február elsejétől a Grönlanddal kapcsolatos vita miatt kilátásba helyezett amerikai importvámok nyolc európai országgal szemben

2026. Január 21. 07:17, szerda | Külföld

Műszaki hiba miatt visszatért az Egyesült Államokba a Trumpot szállító elnöki gép

Műszaki hiba miatt visszatért az Egyesült Államokba Donald Trump hivatali repülőgépe, az Air Force One, amely az amerikai elnökkel Davos felé tartott kedden éjszaka.