Hírek
2018. Szeptember 04. 07:26, kedd |
Belföld
Forrás: mti - fotó: pixabay
További jelentős esőzésekre figyelmeztetnek

További jelentős esőzésekre figyelmeztet az Országos Meteorológiai Szolgálat.
Hétfőn Facebook-oldalukon közzétett videójukban elmondták: az elmúlt napokban heves esőzéseket okozó légörvény kissé kelet felé mozdul el. Ennek nyomán az ország északkeleti csücskét leszámítva, az eddig szárazon maradt területeken is várható csapadék. Újabb jelentős mennyiségű - néhol akár egy havi átlagnak megfelelő - eső hullik majd le.
Kedden is folytatódik a csapadékos idő, néhol csak csendesen esik majd, másutt szakadni fog az eső. Többfelé dörgés, villámlás kísérheti a zivatarokat. Kedden napközben csak rövid időszakokra süthet ki a nap. Különösen a Dunántúl északi felén várható területi átlagban jelentős csapadék. A nappali felmelegedés keleten is mérséklődni fog.
Szerdától várható ismét több napsütés, s ezzel együtt a hőmérséklet is emelkedni fog - hangzott el a videóban.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat az MTI-hez eljuttatott veszélyjelzése szerint keddre a felhőszakadás veszélye miatt Baranya, Bács-Kiskun, Békés, Csongrád, Hajdú-Bihar, Jász-Nagykun-Szolnok és Tolna megyére adtak ki elsőfokú figyelmeztetést.
Emellett Budapestre, Pest, Fejér, Győr-Moson-Sopron, Komárom-Esztergom, Somogy, Vas, Veszprém és Zala megyére a 24 óra alatt várható jelentős mennyiségű csapadék miatt is kiadták az elsőfokú figyelmeztetést.
Az előrejelzés szerint a legalacsonyabb hőmérséklet 14-20 fok között alakul. A legmagasabb nappali hőmérséklet többnyire 20-26 fok között valószínű. A tartósan csapadékos északnyugaton viszont mindössze 18, míg az északkeleti határnál 27 fok is lehet.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 13. 11:10, vasárnap | Belföld
NAV: közeleg a gépjárműadó befizetésének határideje
Közeleg az április 15-i határidő, az autósok több mint fele már befizette a gépjárműadót, a 3,3 millió érintett közül 1,7 millióan - közölte az MTI-vel vasárnap a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).
2025. Április 13. 10:38, vasárnap | Belföld
Bemutatták a MOHU új fesztiválautomatáját a budapesti Vivicittá futóversenyen
A MOHU bemutatta a vállalat új fesztiválautomatáját a budapesti Telekom Vivicittá futóversenyen - közölte a cég kommunikációjáért felelős ügynökség szombaton az MTI-vel.
2025. Április 12. 07:42, szombat | Belföld
Orbán Viktor miniszterelnök Recep Tayyip Erdogan török elnökkel folytatott kétoldalú tárgyalást a törökországi Antalyában
Orbán Viktor magyar miniszterelnök pénteken Recep Tayyip Erdogan török elnökkel folytatott kétoldalú tárgyalást a törökországi Antalyában - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály.
2025. Április 11. 07:50, péntek | Belföld
Orbán Viktor: akik a magyarok ellen dolgoznak Brüsszelben, tűnjenek a magyar közéletből!
Akik a magyarok ellen dolgoznak Brüsszelben, tűnjenek a magyar közéletből! - írta Orbán Viktor miniszterelnök csütörtökön, Facebook-oldalán.