Hírek
2018. Május 20. 14:01, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti
Több mint 73 ezren vettek részt a vízivást népszerűsítő Happy héten
Több 73 ezer iskolás és óvodás vett részt a vízivás népszerűsítésére megrendezett Happy hét idei programjain, kétszer annyi, mint tavaly
- közölte Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet (OGYÉI) az MTI-vel.
A közleményben azt írták, míg tavaly 172, idén már 404 intézmény vállalkozott a tematikus hét megszervezésére.
Az eseményt kilencedik alkalommal hirdették meg, a csatlakozás feltétele az volt, hogy az óvoda vagy az iskola az OGYÉI által javasolt különféle programok egyikét valósítsa meg, és ennek dokumentációját, pályázati anyagát 2018. április 20-ig juttassa az intézethez. A beküldött pályaműveket szakmai zsűri bírálta el.
A legtöbb programelemet a székesfehérvári Rákóczi Utcai Óvoda Nyuszi csoportja valósította meg, nyereményük egy művészeti foglalkozás a MUS-E Magyarország jóvoltából. Ebben a kategóriában a soltvadkerti Kossuth Lajos Evangélikus Általános Iskola egy csoportos kalandparki belépőt nyert.
A növények és a víz címmel meghirdetett rajzverseny győztese a szegedi Rókusvárosi II. számú Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola 5.a osztálya lett, ők belépőt kaptak a fővárosi Tropicariumba.
A Víz ezer arca címmel meghirdetett versenyen, amelynek keretében egy tudományos kísérletet bemutató, legfeljebb 5 perces mozgóképes anyagot kellett beküldeni, a Porcsalmai Napközi Otthonos Óvoda lett az első, ők nyereményként elmehetnek a Csodák Palotájába.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 09. 07:11, kedd | Belföld
OGY - A Szuverenitásvédelmi Hivatal megszüntetéséről tárgyal a parlament
A Szuverenitásvédelmi Hivatal megszüntetéséről és a gyűlöletkeltésre alkalmas politikai reklámok visszaszorításáról tárgyal az Országgyűlés kedden, e heti kétnapos ülésének második napján.
2026. Június 08. 14:00, hétfő | Belföld
Magyar Péter: a Tisza-kormány alatt nem lesznek illegális migránsok Magyarországon
A Tisza Párt kormánya alatt nem lesznek illegális migránsok Magyarországon és \"aki mást állít, az hazudik és becsapja a saját szavazóit is\" - közölte Magyar Péter miniszterelnök vasárnap a Facebook-oldalán.
2026. Június 08. 09:00, hétfő | Belföld
A miniszterelnök és az oktatási miniszter is köszöntötte a pedagógusokat
A pedagógusokat köszöntötte Magyar Péter miniszterelnök és Lannert Judit oktatási és gyermekügyi miniszter vasárnap.
2026. Június 08. 07:03, hétfő | Belföld
Szimpátiatüntetést tartottak a lemondásra felszólított közjogi méltóságok és állami intézményvezetők mellett Budapesten
Szimpátiatüntetést tartottak a Magyar Péter miniszterelnök által lemondásra felszólított közjogi méltóságok és állami intézményvezetők mellett vasárnap Budapesten, a Sándor-palotánál.
