Hírek
2015. Szeptember 12. 06:00, szombat |
Belföld
Forrás: MTI
Több mint 155 ezer menedékjog iránti kérelmet regisztráltak
A Bevándorlási és Állampolgársági Hivatal január 1-jétől szeptember 7-ig 155 484 menedékjog iránti kérelmet regisztrált Magyarországon.
A befelé irányuló tiltott határátlépés és annak kísérlete szabálysértések száma meghaladta a 170 ezret - válaszolta Pintér Sándor belügyminiszter a jobbikos Mirkóczki Ádám írásbeli kérdésére.
A belügyminiszter - az Országgyűlés honlapján pénteken közzétett válaszában - kifejtette: idén augusztus 31-ig a menekültügyi hatóság 88 menekültkénti, 218 oltalmazottkénti és 4 befogadottkénti elismerésről döntött, 1 914 esetben a kérelmet elutasították, 64 696 esetben pedig megszüntették az eljárást.
A 88 menekült közül 3 elefántcsontparti, 1 egyiptomi, 4 eritreai, 2 etióp, 12 szomáliai, 1 dél-szudáni, 3 szudáni, 1 ugandai, 1 kubai, 14 afgán, 1 örmény, 2 azerbajdzsáni, 1 grúz, 1 indiai, 4 iráni, 3 iraki, 4 pakisztáni, 12 szír, 6 palesztin, 1 hontalan, 11 ismeretlen - részletezte a belügyi tárca vezetője. A 218 oltalmazott közül a legtöbben szírek (79).
Pintér Sándor kitért arra, hogy a dublini eljárás keretében augusztus 31-ig 973 külföldi át-, illetve visszavétele történt meg, az erre irányuló érdemi megkeresések összesen 26 805 embert érintenek. Az előkészített transzferek száma jelenleg 923.
A menekültügyi eljárás során szakhatóságként közreműködő Terrorelhárítási Központ és Alkotmányvédelmi Hivatal kiemelt figyelmet fordít a migránsok számának tömeges növekedésével összefüggésben jelentkező különböző kockázatok azonosítására és kezelésére, eddig büntetőeljárást - terrorcselekmény, illetve azzal összefüggő bűncselekmény gyanúja miatt - nem indítottak - tájékoztatatott a belügyminiszter.
A 170 252 tiltott határátlépő között a legnagyobb számban (67 015) szírek, afgánok (43 772), koszovóiak (23 403) és pakisztániak (14 959) voltak.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 09. 11:00, kedd | Belföld
OGY - Vagyonnyilatkozatok - A kormánytagok közül Kapitány Istvánnak van a legnagyobb megtakarítása
A kormánytagok közül Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter rendelkezik a legnagyobb megtakarítással, értékpapírban és részvényekben.
2026. Június 09. 10:00, kedd | Belföld
Székesfehérvári kollégium - Megkezdődött a vizsgálat a kollégiumból kizuhant fiú ügyében
Megkezdődött a vizsgálat a székesfehérvári kollégiumból kizuhant középiskolás fiú ügyében - közölte a Székesfehérvári Tankerületi Központ igazgatója az MTI-vel hétfőn.
2026. Június 09. 07:11, kedd | Belföld
OGY - A Szuverenitásvédelmi Hivatal megszüntetéséről tárgyal a parlament
A Szuverenitásvédelmi Hivatal megszüntetéséről és a gyűlöletkeltésre alkalmas politikai reklámok visszaszorításáról tárgyal az Országgyűlés kedden, e heti kétnapos ülésének második napján.
2026. Június 08. 14:00, hétfő | Belföld
Magyar Péter: a Tisza-kormány alatt nem lesznek illegális migránsok Magyarországon
A Tisza Párt kormánya alatt nem lesznek illegális migránsok Magyarországon és \"aki mást állít, az hazudik és becsapja a saját szavazóit is\" - közölte Magyar Péter miniszterelnök vasárnap a Facebook-oldalán.
