Hírek
2011. Október 03. 07:25, hétfő |
Belföld
Forrás: OrientPress
Tizenegy milliárd jut szociális célokra
Tizenegy milliárd forintot szánt a kormány a gyerekotthonok és szociális intézmények fejlesztésére, hajléktalan ellátásra.
Az Új Széchenyi Terv (ÚSZT) szociális kerete három nagy pályázat között oszlik meg, a támogatás pedig teljes körű – nincs szükség hozzá önrészre.
Az ÚSZT hármas pályázatáról Soltész Miklós szociális ügyekért felelős államtitkár nyilatkozott a közrádiónak: elmondása szerint az időseket, mozgáskorlátozottakat és pszichiátriai betegeket ellátó intézetek között hatmilliárd forint oszt szét a kormány – a gyermekotthonok felújítására, illetve új otthonok építésére pedig 3 milliárd forintot szánnak. Az utóbbi esetben az is cél, hogy az állami gondozottak a régi nagy központi épületekből kisebb és családiasabb házakba költözhessenek.
A harmadik, kétmilliárd forintos keretből a hajléktalan-ellátást támogatja a kabinet: a hagyományos (nappali, éjjeli és átmeneti) szálláshelyek mellett ugyanakkor új szolgáltatásokat is bevezetnének, melyekkel a hajléktalanok társadalmi visszailleszkedését szeretnék elősegíteni – mondta a Kossuth Rádióban Soltész Miklós.
OrientPress Hírügynökség
Kép: OrientPress Hírügynökség /archívum
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 24. 10:00, péntek | Belföld
Feljelentést tesz az Eximbank ügyletei miatt a gazdasági minisztérium
Az Eximbank tevékenységét érintő négy ügyben tesz feljelentést ismeretlen tettes ellen a Gazdasági és Energetikai Minisztérium, az ügyletek értéke összesen meghaladja 1000 milliárd forintot
2026. Július 24. 07:13, péntek | Belföld
Forsthoffer Ágnes az elnöki feladatok folytatásáról tartott személyes megbeszélést Sulyok Tamással
Az elnöki feladatok folytatásáról tartott személyes találkozót Sulyok Tamás volt köztársasági elnökkel a Sándor-palotában Forsthoffer Ágnes - közölte az ideiglenes államfő a Facebook-oldalán csütörtök este.
2026. Július 24. 07:12, péntek | Belföld
Felvételi 2026 - Több mint százezer hallgató kezdheti meg felsőoktatási tanulmányait ősszel
2026. Július 23. 13:00, csütörtök | Belföld
NKA-ügy - Tarr Zoltán: tovább fokozódik a botrány
Tovább fokozódik a \"Hankó-botrány\", az ügyészség nyomozói kedden lefoglalták a Fidesz szervereit, szerdán pedig egy újabb embert vettek őrizetbe a Nemzeti Kulturális Alap (NKA) támogatásai miatt folyó nyomozás ügyében
