Városlista
2025. május 20, kedd - Bernát, Felícia

Hírek

2018. Július 25. 08:36, szerda | Külföld
Forrás: mti

Tizenegy csecsemő halála nyomán leállították a Viagra hatóanyagával végzett klinikai próbát Hollandiában

Tizenegy csecsemő halála nyomán leállították a Viagra hatóanyagával végzett klinikai próbát Hollandiában

Tizenegy csecsemő halála nyomán leállítottak egy, a Viagra hatóanyagával, vagyis szildenafil-citráttal végzett klinikai próbát Hollandiában - közölte kedden a vizsgálatban részt vevő egyik kórház.

Az Amszterdami Egyetem Kórházának (AMC) közlése szerint a tanulmány hétfői leállításakor a részt vevő 183 várandós nőnek nagyjából a fele szedett szildenafil-citrátot.

Az eddigi eredmények szerint a szildenafilt szedő nők esetében 17 csecsemő jött világra tüdőproblémával és 11 meghalt. A kontrollcsoportban mindössze három baba született tüdőproblémával és egy halt meg.

A tizenegy csecsemő halálát olyan "tüdőprobléma" okozta, amely magas vérnyomást eredményezett a tüdőkben, és amelyet csökkent oxigénszint okozhatott.

A szildenafil-citrátot szedő nők közül 15 még nem hozta világra a gyermekét.

A klinikai vizsgálat 2015-ben kezdődött, tizenegy kórház részvételével. A vizsgálat célja annak kiderítése volt, hogy milyen lehetséges jótékony hatásai lehetnek a fokozott véráramlásnak a méhlepényre olyan anyák esetében, akiknek meg nem született gyermeke súlyosan alulfejlett.

"Korábbi tanulmányok azt mutatják, hogy a szildenafil pozitív hatással lehet a babák növekedésére. A jelenlegi tanulmány előzetes eredményei szerint a születést követően lehetnek kedvezőtlen hatások a babára nézve" - nyilatkozta az AMC.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 20. 07:16, kedd | Külföld

Kreml: nem esett szó a tűszüneti megállapodás időkeretéről az orosz és az amerikai elnök telefonbeszélgetése során

Nem esett szó az orosz-ukrán tűzszüneti megállapodás időkeretéről az orosz és az amerikai elnök között

2025. Május 20. 07:15, kedd | Külföld

Putyin: Moszkva kész együttműködni Kijevvel egy jövőbeni békemegállapodásról szóló memorandumról

Oroszország kész együttműködni Ukrajnával egy jövőbeli békeszerződésről szóló memorandum kidolgozásában, amely egyebek között kitérhet a tűzszünet kérdésére is -