Hírek
2018. Június 20. 15:58, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Tíz évre ítéltek egy indiai kendert termesztő táborfalvi férfit
Jogerősen tíz év fegyházbüntetéssel sújtott a Szegedi Ítélőtábla szerdán egy táborfalvi férfit, aki háza pincéjében több száz tő indiai kendert termesztett.
A táblabíróság a vádlottat jelentős mennyiségre elkövetett kábítószer-kereskedelem bűntettében mondta ki bűnösnek.
A férfi 2015 júniusában két darab indiaikender-magot vásárolt. A felnevelt növények magjaiból pedig novemberben ültetvényt alakított ki háza melléképületének pincéjében. A férfinél a rendőrség 2016 januárjában 242 tő 65-70 napos növényt, 395 gramm száraz zöld növényi levelet, valamint a termesztéshez szükséges berendezéseket foglalt le.
Az ültetvény nagysága meghaladta a jelentős mennyiség alsó határát, amely száz tő. A vádlott a növénytermesztéshez használt berendezéseket legalább 70 napig lopott árammal működtette, ezzel az áramszolgáltatónak legalább 420 ezer forint kárt okozott, ez azóta megtérült.
A férfi 2014 közepétől 2016 januárjáig 297 gramm marihuánát értékesített is.
A táblabíróság döntésével súlyosította a vádlottra első fokon kiszabott hétéves büntetést.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 24. 15:00, péntek | Belföld
A Wizz Air védve van a kerozinárak gyors változásával szemben
A Wizz Air védve van a kerozinárak gyors változásával szemben - közölte a légitársaság, miután egy versenytársának vezetője a Wizz Air várható próblémáiról beszélt a magas kerozinár és az ellátási problémák miatt.
2026. Április 24. 14:00, péntek | Belföld
Európai Ügyészség: készen állunk a magyar kollégákkal együtt dolgozni
Készen állunk a magyar kollégákkal együtt dolgozni - mondta Laura Kövesi, az Európai Ügyészség (EPPO) vezetője a 11. delphi gazdasági fórumon tartott sajtótájékoztatón csütörtökön.
2026. Április 24. 12:00, péntek | Belföld
Magyar Péter: a Tisza-kormány megnyitja az ügynökaktákat
A Tisza-kormány megnyitja az ügynökaktákat - közölte a választáson nyertes párt miniszterelnöke csütörtökön a Facebookon.
2026. Április 24. 07:16, péntek | Belföld
Mol: megérkeztek az első kőolajszállítmányok a Barátság-vezetéken Magyarországra és Szlovákiába
Megérkeztek az első kőolajszállítmányok a Barátság-vezetéken Magyarországra és Szlovákiába - közölte a Mol Nyrt. a Budapesti Értéktőzsde honlapján csütörtökön.
