Hírek
2017. Július 23. 19:00, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti
Újabb nagyszabású rendőri ellenőrzések az utakon
Nehéz tehergépkocsikat és autóbuszokat ellenőriz a rendőrség országszerte a következő napokban.
Elsősorban a vezetési és pihenőidővel, valamint a veszélyes áruk szállításával összefüggő szabályok betartását, valamint a beutazás, belföldön tartózkodás jogszerűségét vizsgálják.
Az Országos Rendőr-főkapitányság kommunikációs szolgálata vasárnap a rendőrség honlapján közölte: az Európai Közlekedésrendészeti Szervek Hálózata (TISPOL) Truck & Bus elnevezésű európai szintű ellenőrzésének részeként vizsgálják a teherautókat és az autóbuszokat.
Az ellenzőzés, amelyet a TISPOL műveleti csoport éves terve alapján hajtanak végre július 24. és 30. között, kiterjed az illegális migrációra, az embercsempészetre, a kábítószerrel, valamint lőfegyverrel kapcsolatos, továbbá a vagyon elleni bűncselekmények felderítésére is.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 24. 10:00, péntek | Belföld
Feljelentést tesz az Eximbank ügyletei miatt a gazdasági minisztérium
Az Eximbank tevékenységét érintő négy ügyben tesz feljelentést ismeretlen tettes ellen a Gazdasági és Energetikai Minisztérium, az ügyletek értéke összesen meghaladja 1000 milliárd forintot
2026. Július 24. 07:13, péntek | Belföld
Forsthoffer Ágnes az elnöki feladatok folytatásáról tartott személyes megbeszélést Sulyok Tamással
Az elnöki feladatok folytatásáról tartott személyes találkozót Sulyok Tamás volt köztársasági elnökkel a Sándor-palotában Forsthoffer Ágnes - közölte az ideiglenes államfő a Facebook-oldalán csütörtök este.
2026. Július 24. 07:12, péntek | Belföld
Felvételi 2026 - Több mint százezer hallgató kezdheti meg felsőoktatási tanulmányait ősszel
2026. Július 23. 13:00, csütörtök | Belföld
NKA-ügy - Tarr Zoltán: tovább fokozódik a botrány
Tovább fokozódik a \"Hankó-botrány\", az ügyészség nyomozói kedden lefoglalták a Fidesz szervereit, szerdán pedig egy újabb embert vettek őrizetbe a Nemzeti Kulturális Alap (NKA) támogatásai miatt folyó nyomozás ügyében
