Hírek
2016. Május 18. 10:17, szerda |
Belföld
Forrás: Lenger Varga Péter
Szupertraffik: 1 hónap, 1 milliárd, 29 ezer gyorshajtó

Április 4-én reggel 8 órától működnek üzemszerűen a hivatalosan Véda közúti intelligens kamerának nevezett új fix traffipaxok. Már közel 1 milliárd forintnyi bírságot szabott ki az új rendszer.
Összesen 160 mobil sebességmérőt, valamint az ország egész területén 365 fixtelepítésű komplex közlekedésellenőrző pontot (KKEP) foglal magában, 134 útszakaszon a Véda rendszer. Az új kamerák a sebességmérés mellett - a többi között - forgalomszámlálásra és többféle szabályszegés felismerésére, dokumentálására is alkalmasak.
Az Országos Rendőr-főkapitányság tájékoztatása szerint a Véda naponta egymillió autót ellenőriz, egy hónap alatt pedig mintegy 1 milliárd forintnyi bírságot szabott ki a hatóság segítségükkel.
Ez idő alatt ugyanis a kamerák 29 ezer gyorshajtást rögzítettek. Emellett azonban 116 esetben a biztonsági öv becsatolásának elmulasztása miatt, 68 autósnak az autópálya leállósávjában való közlekedés miatt, 27-nek pedig a piroson áthajtás miatt érkezett büntetőcsekk.
A rendőrség szerint egyébként a szabályszegések száma kevesebb, mint amire számított az országos főkapitányság.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 19. 07:53, kedd | Belföld
Megnövelt férőhellyel és többletjáratokkal készül a MÁV-csoport a nemzeti ünnepre
Megnövelt férőhellyel és többletjáratokkal készül a MÁV-csoport a nemzeti ünnepre - közölte a közlekedési vállalat az MTI-vel hétfőn.
2025. Augusztus 19. 07:51, kedd | Belföld
Kapu Tibor: 45 év után újra megmutattuk a tehetségünket a világnak
Mi, magyarok az ország minden tájáról, különböző intézményekből, különböző hátterekkel és tapasztalattal, de egyező céllal és hivatástudattal elértük azt, hogy 45 év után újra megmutassuk a tehetségünket a világnak
2025. Augusztus 18. 07:57, hétfő | Belföld
Az államtitkár szerint az új lakáshitel árkorlátai megakadályozzák az ingatlanok drágulását
A fix 3 százalékos lakáshitel programjának árkorlátai meg fogják akadályozni az ingatlanok drágulását a Miniszterelnökség parlamenti és stratégiai államtitkára szerint.
2025. Augusztus 18. 07:57, hétfő | Belföld
Szijjártó Péter telefonon beszélt Szergej Lavrovval
Az amerikai külügyminiszter-helyettes után, tegnap este Szergej Lavrov orosz kollégámmal is - aki személyesen volt jelen az alaszkai csúcstalálkozón - váltottam pár szót telefonon - írta a külgazdasági és külügyminiszter a Facebook-oldal