Városlista
2025. július 7, hétfő - Appolónia

Hírek

2011. Szeptember 27. 14:41, kedd | Belföld
Forrás: MTI

Szokatlan felvételek láttak napvilágot

Szokatlan felvételek láttak napvilágot

Szokatlan felvételekre sikerült szert tenniük brit biológusoknak egy Brazíliában kitett fotócsapda által. A „zsákmányról”, vagyis az ásás közben lefényképezett óriástaturól alig tudni valamit.

Az óriástatu (Priodontes maximus) átlagos súlya 27 kilogramm, hossza csaknem egy méter. Egyes példányok ennél jóval nehezebbek és nagyobbak is lehetnek. Dél-Amerika esőerdeiben élnek, éjjeli életmódjuk miatt azonban cseppet sem könnyű nyomukra lelni.

A Skót Királyi Zoológiai Társaság biológusainak most a fotócsapda segítségével sikerült lencsevégre kapniuk. A Brazíliai Pantanal térségben tíz héten át kutattak óriástatu után - írja a Der Spiegel című német lap internetes kiadása. Remélik, hogy a mostani és további felvételek hozzájárulnak majd ahhoz, hogy bővüljenek a fajról és elterjedéséről alkotott ismeretek.

A Természetvédelmi Világszövetség (IUCN) veszélyeztetett kategóriába sorolja a fajt. Bár élőhelyük nagy területet foglal el Venezuelától Brazíliáig, mindenhol ritkának mondhatók. A kutatók eddig úgy vélték, hogy száz négyzetkilométeren mintegy hat állat él. Veszélyeztetettségük élőhelyük folyamatos csökkenéséből fakad, valamint abból, hogy húsuk miatt vadásszák őket.

A Michigani Egyetem adatai szerint az óriástatu 15 évig él, és csupán párzáskor keresi fajtársai közelségét. A most dokumentált ásás nem új információ - az állatok az így vájt üregekben pihennek napközben. Táplálkozásáról sajnos ezzel nem sikerült többet megtudni. Az eddigi ismeretek szerint kedvenc csemegéik a hangyák és a termeszek. (da)

MTI

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 07. 16:00, hétfő | Belföld

NAV: július 5-től változik néhány adószabály

Július 5-től változik az alkalmazottjukat be nem jelentők és a hiánypótlási felhívást semmibe vevő cégekre vonatkozó néhány adószabály - tudatta a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) szombaton az MTI-vel.

2025. Július 07. 11:00, hétfő | Belföld

Meteorológia: hétfőn hevesebb zivatarok lehetnek szinte az egész országban

Hevesebb zivatarok alakulhatnak ki hétfőn szinte az egész országban - derül ki a HungaroMet Zrt. vasárnapi veszélyjelzéséből.

2025. Július 07. 08:00, hétfő | Belföld

NFI: már több mint egymillióan látták a Hogyan tudnék élni nélküled? című filmet

Tavaly december óta már több mint egymillióan látták a mozikban a Demjén Ferenc-slágerekre épülő Hogyan tudnék élni nélküled? című romantikus vígjátékot - közölte pénteken a Nemzeti Filmintézet (NFI) az MTI-vel.

2025. Július 07. 00:00, hétfő | Belföld

Repülőgép-szimulátort adtak át a Nyíregyházi Egyetemen

A helyi pilótaképzést támogató modern repülőgép-szimulátort adtak át szombaton a Nyíregyházi Egyetemen.