Városlista
2026. április 25, szombat - Márk

Hírek

2020. November 09. 10:56, hétfő | Külföld
Forrás: Kriják Krisztina, az MTI tudósítója jelenti - illusztráció: mti

Szlovéniában csökkent, Horvátországban tovább nőtt a napi új fertőzöttek száma

Szlovéniában csökkent, Horvátországban tovább nőtt a napi új fertőzöttek száma

Szlovéniában csökkent, Horvátországban tovább nőtt az új koronavírussal fertőzöttek száma - derült ki a válságstábok vasárnapi jelentéséből.

Szlovéniában a kabinet által vasárnap közzétett adatok szerint az elmúlt 24 órában 889-cel 45 160-ra nőtt a fertőzöttek száma. Tizenkilenc beteg meghalt, a járvány halálos áldozatainak száma ezzel 550-re emelkedett. A diagnosztizált betegek közül 1125-en vannak kórházban, közülük 176-ot ápolnak intenzív osztályon.

Jelko Kacin kormányszóvivő Twitter-oldalán derűlátásának adott hangot. Mint írta, bár kevesebbet teszteltek a hétvégén, a járvány mégis lassulni látszik, ezen a héten már másodszor csökkent ezer alá a napi új fertőzöttek száma. Úgy vélte: ez a szigorú intézkedések következménye.

Szlovéniában a kormány csütörtöki döntése szerint egy hétig még érvényben marad a hat főnél nagyobb csoportosulásokra vonatkozó tilalom, valamint - néhány kivétellel - továbbra sem nyithatnak ki a nem alapvető fontosságú cikkeket forgalmazó boltok, a vendéglátóhelyek és a szállodák, valamint a fodrász- és szépségszalonok. Marad az éjszakai kijárási és napközbeni lakhelyelhagyási tilalom, és továbbra is kötelező a szájmaszk viselése mindenütt. Az oktatási intézmények - az elemi iskolák alsó tagozatos osztályai kivitelével - már október 19-étől távoktatásra álltak át. Hétfőtől ugyanakkor mindenki számára online kezdődik az oktatás.

A kormány hetente vizsgálja felül az intézkedéseket, a járványügyi adatok tükrében pedig dönt arról, enyhít-e a korlátozásokon, vagy meghosszabbítja őket.

A szomszédos Horvátországban a válságstáb jelentése szerint az elmúlt egy nap alatt 2543 új fertőzöttet azonosítottak, a járvány kezdete óta megfertőződöttek száma ezzel elérte az 67 247-et.

Az elmúlt napon újabb 42 ember halt bele a betegségbe, a járvány eddigi halálos áldozatainak száma így 794-re emelkedett. Kórházban 1396 beteget ápolnak, közülük 145-en vannak lélegeztetőgépen.

A horvát kormány egyelőre nem tervez a tavaszihoz hasonló gazdasági zárlatot és éjszakai kijárási tilalmat sem vezet be

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 24. 15:00, péntek | Külföld

Donald Trump elrendelte minden iráni hajó megsemmisítését, amely aknát próbál telepíteni a Hormuzi-szorosban

Donald Trump amerikai elnök csütörtökön elrendelte minden iráni hajó megsemmisítését, amely aknát próbál telepíteni a Hormuzi-szorosban.

2026. Április 23. 12:00, csütörtök | Külföld

Romániában elfogadta a képviselőház a medveállomány ritkítását célzó vadászati kvóta megduplázását

Döntő házként elfogadta szerdán a román képviselőház a medveállomány ritkítását célzó vadászati kvóta megduplázását.

2026. Április 22. 12:00, szerda | Külföld

Iráni konfliktus - Donald Trump: az amerikai haderő felkészült a bombatámadások folytatására

Donald Trump szerint a tűzszünet lejártát követően folytatódnak az Irán elleni amerikai bombatámadások, amire a haderő egységei felkészültek - az amerikai elnök erről egy interjúban beszélt kedden.

2026. Április 21. 14:00, kedd | Külföld

Kínai elnök: biztosítani kell a hajózás zavartalanságát a Hormuzi-szorosban

A hajóforgalom zavartalan fenntartására szólított fel a Hormuzi-szorosban Hszi Csin-ping kínai elnök, aki hétfőn telefonon egyeztetett Mohammed bin Szalmán szaúdi trónörökössel - jelentette a kínai állami média hétfőn.