Hírek
2018. Október 23. 11:05, kedd |
Külföld
Forrás: mti
Szervezett bűnözés miatt 12 év börtönre ítéltek egy volt boszniai minisztert

Szervezett bűnözés miatt első fokon 12 év börtönre ítélték hétfőn Jerko Ivankovic Lijanovicot, a Bosznia-hercegovinai Föderáció volt mezőgazdasági miniszterét - adta hírül a Klix.ba boszniai internetes hírportál.
A politikust szervezett bűnözéssel, pénzmosással, adócsalással és dokumentumok hamisításával vádolták. Az ítéletet a volt miniszter politikai nyomásgyakorlásnak nevezte, amelynek a célja az, hogy felhagyjon politikai tevékenységével.
Jerko Ivankovic Lijanovicon kívül további nyolc embert ítélt el összesen 52 évre hétfőn a boszniai bíróság. A vádirat szerint a tíz elítélt 2007 és 2012 között több céget is létrehozott, amelyek később több milliós adósságot halmoztak fel. A csoport mintegy 13,5 millió konvertibilis márka (több mint 2,2 milliárd forint) értékű haszonra tett szert, és megkárosította az államot.
Jerko Ivankovic Lijanovic 2011 és 2014 között vezette Bosznia többségében bosnyákok és horvátok lakta országrésze, a Bosznia-hercegovinai Föderáció mezőgazdasági, vízgazdálkodási és erdészeti minisztériumát, 2018-ban pedig az ország háromtagú államelnökségének horvát posztjáért indult az elnökválasztáson.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 23. 07:33, péntek | Külföld
Az amerikai kormányzat megvonja a Harvard Egyetem jogát a külföldi diákok fogadására
Az amerikai kormányzat megvonja a Harvard Egyetem jogát a külföldi diákok fogadására részben \"terroristapártoló\" tevékenység miatt - közölte a belbiztonsági minisztérium csütörtökön.
2025. Május 23. 07:27, péntek | Külföld
Fehér Ház: a törvény teljes erejével lépnek fel a washingtoni zsidó múzeumnál történt gyilkosság elkövetőjével szemben
A törvény teljes erejével lép fel az amerikai igazságszolgáltatás a washingtoni izraeli nagykövetségi két alkalmazottja elleni gyilkosság elkövetőjével szemben
2025. Május 21. 07:28, szerda | Külföld
Giorgia Meloni XIV. Leó pápával egyeztetett, hogy a Szentszék legyen az orosz-ukrán béketárgyalások helyszíne
Giorgia Meloni olasz miniszterelnök telefonon egyeztetett XIV. Leó pápával, aki megerősítette, hogy a Vatikán készen áll fogadni az ukrajnai háborúban szembenálló felek közötti tárgyalásokat