Hírek
2019. Július 10. 08:51, szerda |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Száz nap múlva kezdődik a Budapesti Víz Világtalálkozó 2019
Elindult a visszaszámlálás az év legfontosabb hazai diplomáciai eseményéig: éppen száz nap múlva, október 15-17. között rendezik meg a Budapesti Víz Világtalálkozó 2019 nevű rendezvényt
- közölte az MTI-vel Joó István, a Külgazdasági és Külügyminisztérium export növeléséért felelős helyettes államtitkára.
Tudatta: a találkozó legfőbb célja, hogy a világ minden pontjáról Magyarországra látogató közel kétezer politikai, üzleti, pénzügyi döntéshozó és a tudományos élet képviselői megvitassák a globális vízválság megelőzésének, illetve a vízválságok hatásaihoz való alkalmazkodás lehetőségeit. Emlékeztetett, hogy a rendezvény fővédnöke Áder János köztársasági elnök.
"Az esemény kiemelt témája a globális vízválság megelőzése, ezen belül is a kevés víz, a sok víz és a szennyezett víz okozta problémák megoldása, illetve a vízválságok hatásaihoz való alkalmazkodás lehetőségeinek áttekintése lesz" - mondta a helyettes államtitkár.
Hozzátette: az eddig beérkezett visszajelzések alapján minden eddiginél nagyobb érdeklődés kíséri az Budapesti Víz Világtalálkozót.
A helyettes államtitkár tájékoztatása szerint kiemelt érdeklődést tapasztalnak azon országok felől, amelyeknek az elmúlt években már szembe kellett nézniük a vízválság következményeivel.
A várhatóan mintegy kétezer fő részvételével zajló nemzetközi konferencián a víz, a szanitáció és a fenntartható vízgazdálkodás témaköreivel foglalkozó nemzetközi intézmények, illetve a kormányok, az üzleti, a pénzügyi és a tudományos élet képviselői képviseltetik majd magukat.
Joó István hangsúlyozta, hogy a háromnapos plenáris ülés zárásaként a szervezők egy, a nemzetközi közösség számára a vízügyi kihívások megelőzéséhez és kezeléséhez iránymutatást nyújtó felhívást (Budapest Felhívás) fogalmaznak majd meg.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 24. 10:00, péntek | Belföld
Feljelentést tesz az Eximbank ügyletei miatt a gazdasági minisztérium
Az Eximbank tevékenységét érintő négy ügyben tesz feljelentést ismeretlen tettes ellen a Gazdasági és Energetikai Minisztérium, az ügyletek értéke összesen meghaladja 1000 milliárd forintot
2026. Július 24. 07:13, péntek | Belföld
Forsthoffer Ágnes az elnöki feladatok folytatásáról tartott személyes megbeszélést Sulyok Tamással
Az elnöki feladatok folytatásáról tartott személyes találkozót Sulyok Tamás volt köztársasági elnökkel a Sándor-palotában Forsthoffer Ágnes - közölte az ideiglenes államfő a Facebook-oldalán csütörtök este.
2026. Július 24. 07:12, péntek | Belföld
Felvételi 2026 - Több mint százezer hallgató kezdheti meg felsőoktatási tanulmányait ősszel
2026. Július 23. 13:00, csütörtök | Belföld
NKA-ügy - Tarr Zoltán: tovább fokozódik a botrány
Tovább fokozódik a \"Hankó-botrány\", az ügyészség nyomozói kedden lefoglalták a Fidesz szervereit, szerdán pedig egy újabb embert vettek őrizetbe a Nemzeti Kulturális Alap (NKA) támogatásai miatt folyó nyomozás ügyében
