Hírek
2025. Január 10. 08:16, péntek |
Belföld
Forrás: MTI
Szalay-Bobrovniczky Kristóf: ma már ütőképes haderő gondoskodik hazánk védelméről

Ma már ütőképes haderő gondoskodik Magyarország védelméről – jelentette ki a honvédelmi miniszter csütörtökön Budapesten, a Magyar Honvédség közreműködésével készített, A Kiképzés című reality műsorról tartott sajtótájéko
Szalay-Bobrovniczky Kristóf azt mondta: azon dolgoznak, hogy a Magyar Honvédség magas műveleti értékű, gyorsan és rugalmasan hadbafogható, modern high-tech eszközökkel felszerelt, komoly és elrettentő erőt felmutatni képes haderő legyen, amely a magyar emberek biztonságát teljes mértékben biztosítja.
A miniszter szerint a Magyar Honvédség és a TV2 közös fejlesztésű sportreality műsora bemutatja a honvédségben történt változást is.
A tárcavezető azt mondta, hogy az elmúlt években a Magyar Honvédség modern, 21. századi fejlett technikával és technológiával felfegyverzett és jól kiképzett haderővé vált, és ezt a változást ismerhetik meg a magyar emberek a műfajteremtő, új sportrealityn keresztül.
A nézők emberi drámákat élhetnek át, bukásokat és felemelkedéseket, valamint a bajtársiasságot és hősiességet. Mint mondta, semmivel sem összehasonlítható a Magyar Honvédség összetartó, bajtársi közössége.
A miniszter szerint A Kiképzés közelebb hozza a nézőkhöz a hadseregben átélhető a hazaszeretetet is.
"A hadseregben tudjuk felfogni azt, hogy mit jelent a családunk, otthonunk közvetlen védelme"
- fogalmazott Szalay-Bobrovniczky Kristóf, aki bemutatta a műsorban szereplő kiképzőket: Farkas András törzszászlóst, Oravecz Kristóf főhadnagyot, Nagy Ádám zászlóst és Molnár Attila főtörzsőrmestert.
"A játékosok önként jelentkeztek a kiképzésre, ezzel bizalmat szavaztak a katonai szolgálatnak, amelynek bemutatására és átélésére vállalkoztak. A játékosok felvették az egyenruhát és hat héten keresztül megérezték a jellemformáló erőt és kicsit mindennapjaink hőseivé is váltak" - hangoztatta a miniszter, kiemelve: önmagáért beszél az, hogy a játékosok közül többen azóta területvédelmi tartalékosnak jelentkeztek.
Szalay-Bobrovniczky Kristóf egyedülálló, magyar terméknek nevezte a Honvédelmi Minisztérium és a TV2 közös fejlesztésű sportreality műsorát.
Katona Andor, a TV2 kreatív vezetője elmondta, hogy A Kiképzés január 27-től lesz látható a csatornán.
A műsor forgatása 60 napig zajlott 5 magyarországi helyszínen és Szarajevóban. A reality hitelesen bemutatja a magyar katonák kiképzésének folyamatát és emellett szórakoztatja is a közönséget
- ismertette a csatorna kreatív vezetője.
A Kiképzésben az előzetesen kiválasztott legjobb 24 játékos négy csapatot alkotva katonai kiképzéseken alapuló csapatversenyen mérkőzik meg egymással saját fizikai és mentális határaikat feszegetve.
A szereplők a négy kiképző vezetésével végrehajtják a kifejezetten a műsorhoz fejlesztett feladatokat, amelyekben megjelennek a Magyar Honvédség haderőnemei, eszközei. A műsorvezető Stohl András.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 04. 18:39, péntek | Belföld
Orbán Balázs: indul az ukrán bosszúhadjárat amiatt, hogy Magyarország nem támogatja Ukrajna EU-csatlakozását
Indul az ukrán bosszúhadjárat amiatt, hogy hazánk nem támogatja Ukrajna EU-csatlakozását - jelentette ki a miniszterelnök politikai igazgatója csütörtökön Facebook-oldalán
2025. Július 04. 09:00, péntek | Belföld
Orbán Viktor: az Európai Bizottság tévúton jár, ha azt gondolja, az emberek nélkül is meg lehet hozni egy egész Európa sorsát meghatá
Az Európai Bizottság tévúton jár, azt gondolja, hogy az emberek nélkül is meg lehet hozni egy egész Európa sorsát meghatározó fontos döntést, de téved, az ukrán uniós tagság nem fog megtörténni
2025. Július 04. 08:03, péntek | Belföld
Hőség - Meteorológia: az elmúlt egy hétben 4 centimétert csökkent a Balaton átlagos vízállása
A Balaton erős párolgása miatt az elmúlt egy hétben már 4 centimétert csökkent a tó átlagos vízállása - közölte a HungaroMet Zrt. pénteken a honlapján.
2025. Július 03. 07:34, csütörtök | Belföld
Mávinform: hosszabb a menetidő a győri fővonalon
Késésekre kell számítani kedd délután a győri vasúti fővonalon, ahol egy műszaki hibás vonat okozott fennakadást.