Városlista
2026. január 23, péntek - Zelma

Hírek

2015. December 31. 07:47, csütörtök | Belföld
Forrás: mti - MTI Fotó: Szigetváry Zsolt

Sűrűbben fogja ellenőrizni az MNB a brókercégeket

Sűrűbben fogja ellenőrizni az MNB a brókercégeket

Sűrűbben fogja ellenőrizni a Magyar Nemzeti Bank (MNB) a brókercégeket annak érdekében, hogy a jövőben ne fordulhassanak elő a Quaestor-botrányhoz hasonló befektetési csalások -

jelentette ki az Igazságügyi Minisztérium parlamenti államtitkára az M1 aktuális csatorna szerda esti műsorában. Völner Pál elmondta, hogy helyszíni ellenőrzéseket is tartanak majd, hogy megállapítsák: valóban léteznek-e az árusított kötvények. Ezenkívül az elszámolási rendszerben is olyan szigorításokat vezetnek be, amelyek következtében naprakészen ellenőrizhetőek lesznek a cégek.

Az államtitkár szerint mind a brókerbotrányok kirobbanásában, mind a káresemények feltárásában nagy szerepe volt az MNB új jogosítványainak.

Hozzátette: a pénzügyi kultúrát is fejleszteni kell, hogy az emberek tisztában legyenek azzal, mikor helyeznek el betétet, és mikor válnak befektetővé.

A jegybank március 10-én függesztette fel részlegesen a Quaestor Értékpapír Zrt. tevékenységi engedélyét, és felügyeleti biztost rendelt ki az észlelt szabálytalanságok miatt. Előző este a Quaestor-csoport kötvénykibocsátó cége, a Quaestor Financial Hrurira Kft. öncsődöt jelentett. A jegybank vizsgálata szerint a Quaestor Értékpapír Zrt. mintegy 210 milliárdos vállalati kötvénykibocsátásából 150 milliárd fiktív volt. Az ügyben nyomozás indult, amelyben március végén letartóztattak három gyanúsítottat, köztük Tarsoly Csabát, a cégcsoport vezetőjét.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 22. 07:39, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: a kormány januári rezsistopot vezet be

Januári rezsistopot vezet be a kormány, ez azt jelenti, hogy a januári fűtésnél jelentkező többletfogyasztást, annak költségeit a kormány átvállalja a családoktól - jelentette be a miniszterelnök szerdán a Facebookon.

2026. Január 22. 07:34, csütörtök | Belföld

Adathalászok küldenek csaló e-maileket - figyelmeztet a NAV

A NAV nem küld e-mailt, senki ne dőljön be az adathalászoknak, akik a hét elejétől a NAV nevében küldenek csaló e-maileket - figyelmeztet a Nemzeti Adó- és Vámhivatal szerdai közleményében.

2026. Január 22. 07:32, csütörtök | Belföld

Rendőrség: a Balaton szinte teljes partszakaszán elérte a jégvastagság a biztonságos szintet

A jégvastagság az elmúlt napokban a Balaton szinte teljes partszakaszán elérte vagy meghaladta a biztonságos jégen tartózkodás minimumát - közölte a Somogy Vármegyei Rendőr-főkapitányság a police.hu oldalon szerdán.

2026. Január 21. 07:21, szerda | Belföld

Orbán Viktor: amíg Magyarországon nemzeti kormány van, a Mercosur-megállapodást sohasem hagyjuk jóvá

Amíg nemzeti kormány van Magyarországon, addig a Mercosur-megállapodást sohasem hagyjuk jóvá - mondta Orbán Viktor miniszterelnök kedden a Facebookon közzétett videójában.