Városlista
2026. január 23, péntek - Zelma

Hírek

2021. Július 20. 08:00, kedd | Belföld
Forrás: infovárosok/police.hu

Súlyosan megverte szüleit

Súlyosan megverte szüleit

Idős szüleit bántalmazta ittas állapotban az a 37 éves ózdi férfi, akit a rendőrök elfogtak és kihallgatását követően őrizetbe vettek.

Ózdon szombat este egy családi vita fajult el. Egy 37 éves, idős szüleivel egy háztartásban élő férfi bántalmazta hozzátartozóit. A rendelkezésre álló adatok alapján a gyanúsított a nap folyamán egy ismerősével italozott, majd vita alakult ki közte és hozzátartozói között. A fiú édesanyját ököllel többször test szerte megütötte, míg - korábbi betegségéből adódóan, mozgáskorlátozott - édesapjának a fejére mért ütésekkel okozott sérülést – részletezte az esetet a rendőrség.

A bántalmazott asszonyt súlyos, míg férjét életveszélyes sérülésekkel szállították a mentőszolgálat munkatársai kórházba. Az agresszív fiút a rendőrök a helyszínen elfogták.

A gyanúsított részben beismerő vallomást tett.

A Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Rendőr-főkapitányság az életveszélyt okozó testi sértés bűntett, továbbá a súlyos testi sértés bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt folytatott eljárásban a terheltet őrizetbe vette és kezdeményezi letartóztatását.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 22. 07:39, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: a kormány januári rezsistopot vezet be

Januári rezsistopot vezet be a kormány, ez azt jelenti, hogy a januári fűtésnél jelentkező többletfogyasztást, annak költségeit a kormány átvállalja a családoktól - jelentette be a miniszterelnök szerdán a Facebookon.

2026. Január 22. 07:34, csütörtök | Belföld

Adathalászok küldenek csaló e-maileket - figyelmeztet a NAV

A NAV nem küld e-mailt, senki ne dőljön be az adathalászoknak, akik a hét elejétől a NAV nevében küldenek csaló e-maileket - figyelmeztet a Nemzeti Adó- és Vámhivatal szerdai közleményében.

2026. Január 22. 07:32, csütörtök | Belföld

Rendőrség: a Balaton szinte teljes partszakaszán elérte a jégvastagság a biztonságos szintet

A jégvastagság az elmúlt napokban a Balaton szinte teljes partszakaszán elérte vagy meghaladta a biztonságos jégen tartózkodás minimumát - közölte a Somogy Vármegyei Rendőr-főkapitányság a police.hu oldalon szerdán.

2026. Január 21. 07:21, szerda | Belföld

Orbán Viktor: amíg Magyarországon nemzeti kormány van, a Mercosur-megállapodást sohasem hagyjuk jóvá

Amíg nemzeti kormány van Magyarországon, addig a Mercosur-megállapodást sohasem hagyjuk jóvá - mondta Orbán Viktor miniszterelnök kedden a Facebookon közzétett videójában.