Hírek
2015. Június 09. 07:17, kedd |
Külföld
Forrás: Baranyi László, az MTI tudósítója jelenti:
Súlyos börtönbüntetésre ítélték Románia két ismert üzletemberét
Súlyos börtönbüntetéseket szabott ki a bukaresti táblabíróság hétfőn két ismert román üzletember ügyében:
az energetikai cégekkel rendelkező Ovidiu Tendert 12 év hét hónap, a temesvári Poli futballklub volt tulajdonosaként ismert Marian Iancut 14 év börtönbüntetésre ítélték.
A CAROM Onesti olajvállalat kifosztásával kapcsolatos ügyben a két üzletembert csalásban, pénzmosásban, hűtlen kezelésre való felbujtásban és bűnszövetkezet létrehozásában találták bűnösnek, amivel több mint 30 millió eurónyi kárt okoztak az államnak.
A csaknem tíz éve kezdődött perben a jogerős ítéletet egy nappal a két üzletember ellen felhozott vádpontok elévülése előtt hozta meg a bíróság.
A vádiratot a szervezett bűnözés és terrorizmus elleni ügyészség (DIICOT) volt vezetője, Alina Bica állította össze, akinek azért kellett megválnia hivatalától, mert korrupciógyanúval előzetes letartóztatásba került.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 24. 12:00, péntek | Külföld
A Brent olajfajta ára tovább emelkedett, már 96 dollár fölött jegyzik
Tovább nőtt, június eleje óta legmagasabb szintre emelkedett a kőolaj jegyzése csütörtök reggel az egyre mélyülő közel-keleti konfliktus hatására.
2026. Július 23. 13:00, csütörtök | Külföld
Az elektromos és hibrid autók húzták az uniós újautó-piacot júniusban
2026. Július 21. 13:00, kedd | Külföld
Az OTP bankot vesz a Baltikumban
Az OTP Bank megállapodást írt alá a balti régió harmadik legnagyobb bankcsoportja, a Luminor megvásárlásáról a Blackstone által kezelt magántőkealapokból álló konzorciummal, és a DNB Bankkal
2026. Július 19. 12:00, vasárnap | Külföld
Az ukrán erők csapást mértek két logisztikai létesítményre Oroszország Moszkvai és Tambovi területén
Az ukrán erők csapást mértek egy-egy jelentős logisztikai létesítményre Oroszországban, a Moszkvai, illetve a Tambovi területen, a frontvonaltól több mint 500 és mintegy 700 kilométerre
