Városlista
2025. augusztus 19, kedd - Huba

Hírek

2012. Március 02. 14:01, péntek | Belföld
Forrás: OrientPress

Senki nem kényszerül arra, hogy 47 ezer forintból éljen

Senki nem kényszerül arra, hogy 47 ezer forintból éljen

Számos, a munkabéren felül lehívható állami juttatással élhetnek a szociálisan rászorulók – számol be róla a Magyar Nemzet.

Az utóbbi hetekben élénk párbeszéd bontakozott ki Matolcsy György azon kijelentése kapcsán, miszerint a közmunkáért járó 47 ezer forint „szerény, de biztonságos megélhetés felé tereli azokat, akik korábban a 28 500 forintos munkanélkülieknek járó juttatásból rejtélyes módon, de meg tudtak élni”.

A lap beszámol arról is, hogy a valamilyen oknál fogva aktív korú nem dolgozóknak – hacsak nem közmunkát utasítanak vissza – legrosszabb esetben is fejenként 22 ezer forint jut, ezenfelül pedig havi néhány ezer forint értékben igényelhető a lakásfenntartási támogatás, valamint egy sor egyéb segítség – például átmeneti segély, adósságkezelés – jár.A Nemzeti Erőforrás Minisztérium a lapot arról tájékoztatta, 71 250 forintnyi jövedelem alatt igényelhető a lakásfenntartási támogatás, amelynek összege 3600–6600 forint lehet a közmunkások vagy munkanélküliek körében, függően a háztartás méretétől.

A családi pótlék – abban az esetben, ha a családban mindössze egy közfoglalkoztatott szülő dolgozik - egy gyermek után közel 15 ezer forint lehet. Családi kedvezményt egy- és kétgyermekesek gyermekenként havi tízezer, három- és többgyermekesek gyermekenként havi 33 ezer forint összegben hívhatnak le.

Rendszeres gyermekvédelmi kedvezmény – azaz étkeztetés, tankönyv és készpénz – jár továbbá az önkormányzat által meghatározott mértékben abban az esetben, ha az egy főre jutó jövedelem nem éri el a 37 ezer forintot. Ezen legkézenfekvőbb támogatásokon kívül további ezreket jelenthet, hogy a közfoglalkoztatásba bevonható személy és családja jogosult lehet minden szociális, családtámogatási és gyermekvédelmi törvény szerinti ellátásra, támogatásra.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 19. 07:53, kedd | Belföld

Megnövelt férőhellyel és többletjáratokkal készül a MÁV-csoport a nemzeti ünnepre

Megnövelt férőhellyel és többletjáratokkal készül a MÁV-csoport a nemzeti ünnepre - közölte a közlekedési vállalat az MTI-vel hétfőn.

2025. Augusztus 19. 07:51, kedd | Belföld

Kapu Tibor: 45 év után újra megmutattuk a tehetségünket a világnak

Mi, magyarok az ország minden tájáról, különböző intézményekből, különböző hátterekkel és tapasztalattal, de egyező céllal és hivatástudattal elértük azt, hogy 45 év után újra megmutassuk a tehetségünket a világnak

2025. Augusztus 18. 07:57, hétfő | Belföld

Az államtitkár szerint az új lakáshitel árkorlátai megakadályozzák az ingatlanok drágulását

A fix 3 százalékos lakáshitel programjának árkorlátai meg fogják akadályozni az ingatlanok drágulását a Miniszterelnökség parlamenti és stratégiai államtitkára szerint.

2025. Augusztus 18. 07:57, hétfő | Belföld

Szijjártó Péter telefonon beszélt Szergej Lavrovval

Az amerikai külügyminiszter-helyettes után, tegnap este Szergej Lavrov orosz kollégámmal is - aki személyesen volt jelen az alaszkai csúcstalálkozón - váltottam pár szót telefonon - írta a külgazdasági és külügyminiszter a Facebook-oldal