Hírek
2018. Május 20. 05:01, vasárnap |
Belföld
Forrás: m1/hirado.hu
Robbanás történt a salgótarjáni üveggyárban

Egy autóüvegeket gyártó vállalkozásnál történt a robbanás szombat délelőtt Salgótarjánban. A gyárban körülbelül hatvanan tartózkodtak, amikor egy ipari kemence robbant be.
Egy körülbelül 15 négyzetméteres területen keletkezett tűz, amiért nagy erőkkel vonultak ki a helyszínre a tűzoltók. A tüzet viszonylag gyorsan eloltották.
Nagyobb probléma, hogy a kemencében veszélyes anyagot használtak fel az üveg előállításához, amely a levegőbe is kerülhetett. Emiatt a katasztrófavédelem speciális egysége is a helyszínre vonult – közölte az M1 tudósítója.
Egy fő súlyosabb égési sérülést szenvedett, további két ember jelezte, hogy egészségügyi problémáik lehetnek. Őket a helyszínen látják el a mentőautóban – tette hozzá.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 24. 10:02, vasárnap | Belföld
Ingyenes koncertsorozattal ünnepli a Hatoslottó megújulását a Szerencsejáték Zrt.
Több mint 80 állomásos ingyenes koncertsorozatot szervez országszerte a Szerencsejáték Zrt. 2025 szeptemberétől a Hatoslottó megújulásának apropóján - tájékoztatta a nemzeti lottótársaság pénteken az MTI-t.
2025. Augusztus 24. 10:01, vasárnap | Belföld
Nagy István: a jövő Magyarországa a falvakban épül
A magyar kormány hisz a falvak erejében, az itt élők tehetségében és szorgalmában, ezért újulnak meg a vidéki települések iskolái, infrastruktúrája és közösségi terei
2025. Augusztus 24. 09:59, vasárnap | Belföld
Hétfőn kezdődik a Keleti pályaudvar felújítása
Az év legnagyobb karbantartási beruházásának nevezte Hegyi Zsolt, a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebook-oldalán a Keleti pályaudvar hétfőn kezdődő, négy hétig tartó felújítását, amely számos változást igényel a közlekedésben.
2025. Augusztus 24. 09:56, vasárnap | Belföld
Felborult egy mentőautó szombaton késő este Budapesten
Személyautóval ütközött és felborult egy mentőautó szombaton késő este Budapesten, a balesetben öten megsérültek - közölte az Országos Mentőszolgálat vasárnap az MTI-vel.