Hírek
2011. Augusztus 06. 14:17, szombat |
Belföld
Forrás: HírTV
Robbanás a Balatonban

Egy II. világháborús úszóaknát hatástalanítottak a Magyar Honvédség tűzszerészei a Balatonban.
A robbanószert horgászok találták csütörtökön. Mivel a 250 kilogrammos aknának két gyújtószerkezete még ép volt, a szakemberek veszélyesnek ítélték, és végül a tó közepén, több méteres vízmélységben robbantották fel.
Az úszóaknát a Tihanyi-félsziget mellett, a nádasban fedezték fel a horgászok. Nem tudták megállapítani, hogy mi az, ezért inkább bejelentették a rendőrségen. A robbanószert a tó közepére vitték, majd a Honvédség búvár tűzszerészei robbanótöltetet szereltek rá, és távolról hatástalanították.
A II. világháború idején a kompátkelőbe telepítettek ilyen úszóaknákat, azokból maradhatott itt egy. A háború után szinte az egész Balatont átkutatták, így nem valószínű, hogy újabbak kerülnek még elő. A horgászok a detonáció miatt nagy halpusztulásra számítottak, de végül csak néhány kilónyi elhullott állatot találtak. (pr)
hírTV
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 04. 18:39, péntek | Belföld
Orbán Balázs: indul az ukrán bosszúhadjárat amiatt, hogy Magyarország nem támogatja Ukrajna EU-csatlakozását
Indul az ukrán bosszúhadjárat amiatt, hogy hazánk nem támogatja Ukrajna EU-csatlakozását - jelentette ki a miniszterelnök politikai igazgatója csütörtökön Facebook-oldalán
2025. Július 04. 09:00, péntek | Belföld
Orbán Viktor: az Európai Bizottság tévúton jár, ha azt gondolja, az emberek nélkül is meg lehet hozni egy egész Európa sorsát meghatá
Az Európai Bizottság tévúton jár, azt gondolja, hogy az emberek nélkül is meg lehet hozni egy egész Európa sorsát meghatározó fontos döntést, de téved, az ukrán uniós tagság nem fog megtörténni
2025. Július 04. 08:03, péntek | Belföld
Hőség - Meteorológia: az elmúlt egy hétben 4 centimétert csökkent a Balaton átlagos vízállása
A Balaton erős párolgása miatt az elmúlt egy hétben már 4 centimétert csökkent a tó átlagos vízállása - közölte a HungaroMet Zrt. pénteken a honlapján.
2025. Július 03. 07:34, csütörtök | Belföld
Mávinform: hosszabb a menetidő a győri fővonalon
Késésekre kell számítani kedd délután a győri vasúti fővonalon, ahol egy műszaki hibás vonat okozott fennakadást.