Hírek
2019. Május 30. 08:58, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti/fotó: police.hu
Rendőrt gázoltak el a 67-es úton

Elgázoltak egy rendőrt a Somogy megyében, a 67-es főúton Visznél. A gázolót - aki segítségnyújtás nélkül továbbhajtott - elfogták - közölte a rendőrség szerda este a honlapján.
A Somogy Megyei Rendőr-főkapitányság közleménye szerint a balatonlellei körzeti megbízottak szerdára virradóra 0 óra 35 perckor a 67-es számú főútvonalon, Visz külterületén intézkedtek egy közlekedési balesetnél. A szolgálati személygépkocsi megkülönböztető fényjelzése működött, a rendőrök láthatósági mellényt viseltek, ennek ellenére egyiküket elütötte egy Balatonszemes irányába közlekedő személyautó.
A baleset következtében a rendőr 8 napon túl gyógyuló, súlyos sérülést szenvedett.
A gázoló segítségnyújtás nélkül elhajtott.
A rendőrök 20 perccel később, a helyszíntől néhány kilométerre megállították a keresett autót. A járművet tulajdonosa, egy 54 éves kaposvári nő vezette, azonban az adatgyűjtésnél felvetődött, hogy a baleset idején a volánnál az autó utasa, egy 30 éves somogysárdi férfi ült. A férfinál és nőnél egyaránt felmerült az ittas járművezetés gyanúja, ezért előállították őket a Fonyódi Rendőrkapitányságra. Mindkettőjük kihallgatása - bűnügyi őrizetbe vételük mellett - folyamatban van, és indítványozzák letartóztatásukat.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 06. 13:00, vasárnap | Belföld
Hubai Imre: a gazdáknak ingyenesen biztosított öntözővíz az aszállyal szembeni védekezés kulcsfontosságú eleme
A gazdáknak ingyenesen biztosított öntözővíz az aszállyal szembeni védekezés kulcsfontosságú eleme - közölte az Agrárminisztérium mezőgazdaságért felelős államtitkára szombaton Kiskörén.
2025. Július 06. 09:40, vasárnap | Belföld
Sokan megsérültek a 442-es úton hajnalban történt buszbalesetben
Az elsődleges információink szerint 19-en sérültek meg a 442-es főúton
2025. Július 06. 08:18, vasárnap | Belföld
Hőség - Meteorológia: zivatarokra és magas középhőmérsékletre kell készülni vasárnap
Változás következik be az időjárásban: vasárnap zivatarokra kell készülni elsősorban a Dunántúlon és 27 Celsius-fok felett alakulhat a napi középhőmérséklet az ország déli részén, emellett nagyon erős lesz az UV-B-sugár
2025. Július 05. 20:27, szombat | Belföld
MÁV-csoport: további vonalakon bővül az éjszakai közlekedés a metrók üzemidő-bővítéséhez kapcsolódva
A MÁV-csoport több vasútvonalon új járatokat indít, illetve módosítja a menetrendet, szombattól bővíti az éjszakai szolgáltatást.