Hírek
2011. Október 09. 07:13, vasárnap |
Külföld
Forrás: MTI
Rendőrkézen az IKEA-áruházakban robbantó merénylők

A lengyel rendőrség őrizetbe vett két 39 éves lengyel férfit, akit azzal gyanúsít, hogy május és szeptember között több európai ország IKEA-áruházaiban zsarolás céljából kisebb robbantásos merényleteket hajtottak végre.
A kis robbanóerejű pokolgépek belga, holland, francia, német és cseh IKEA-áruházakban léptek működésbe. A drezdai IKEA-bútoráruházban történt robbantásban ketten könnyebben megsérültek, másutt a detonációk nem okoztak sérüléseket. A legutóbbi, prágai merénylet után a tettesek 6 millió eurót követeltek az IKEA-tól, és újabb robbantásokkal fenyegetőztek, ha az összeget nem kapják meg.
Mint Mariusz Sokolowski, a lengyel országos rendőrparancsnokság szóvivője közölte, a két férfit az észak-lengyelországi, kujávia-pomerániai vajdaság területén kapták el. Elfogásukra a rendőrség több száz munkatársát mozgósította. Az egyik tettes szerepelt a rendőrség bűnügyi nyilvántartásában kábítószerekkel összefüggő bűncselekmények miatt. Társa, egy több nyelven beszélő, felsőfokú végzettségű férfi szakmai karrierje során több nagy kereskedelmi cégnél vezető beosztásokban dolgozott.
A két férfi gépkocsiban utazott, amikor a lengyel központi nyomozó hivatal lecsapott rájuk. Az autóban a rendőrök számos, a bűncselekmények elkövetését igazoló bizonyítékot találtak, köztük laptopokat, mobiltelefonokat, SIM-kártyákat, de álcázásra alkalmas eszközöket, parókákat, maszkokat is. (pr)
MTI
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 23. 07:33, péntek | Külföld
Az amerikai kormányzat megvonja a Harvard Egyetem jogát a külföldi diákok fogadására
Az amerikai kormányzat megvonja a Harvard Egyetem jogát a külföldi diákok fogadására részben \"terroristapártoló\" tevékenység miatt - közölte a belbiztonsági minisztérium csütörtökön.
2025. Május 23. 07:27, péntek | Külföld
Fehér Ház: a törvény teljes erejével lépnek fel a washingtoni zsidó múzeumnál történt gyilkosság elkövetőjével szemben
A törvény teljes erejével lép fel az amerikai igazságszolgáltatás a washingtoni izraeli nagykövetségi két alkalmazottja elleni gyilkosság elkövetőjével szemben
2025. Május 21. 07:28, szerda | Külföld
Giorgia Meloni XIV. Leó pápával egyeztetett, hogy a Szentszék legyen az orosz-ukrán béketárgyalások helyszíne
Giorgia Meloni olasz miniszterelnök telefonon egyeztetett XIV. Leó pápával, aki megerősítette, hogy a Vatikán készen áll fogadni az ukrajnai háborúban szembenálló felek közötti tárgyalásokat