Városlista
2026. március 10, kedd - Ildikó

Hírek

2019. Május 06. 07:30, hétfő | Sport

Rally: Parádés győzelem

Rally: Parádés győzelem

Dudás Gergő autóversenyző és navigátora Thoth Zsolt az ORC Kategória abszolút első helyén ért célba a 25. HELL Miskolc Rallyen.

Az évadnyitó futamot már új navigátorával kezdte, itt Miskolcon is Zsolti mondta az itinert. Nem is akárhogy, hisz győztesként vonultak át a céldobogón. Gergővel beszélgettem a hétvége eseményeiről.

25. HELL Miskolc Rallye 2019. 05. 02.
Dudás Gergő - Thóth Zsolt
Mitsubishi EVO IX.
Rodeo Speed Car Kft.

Kezdjük a prológgal, ami a hagyományos megnyitója a miskolci versenynek. A salakos pályán a látvány, vagy az időeredmény volt számotokra fontosabb?

- Először is üdvözlöm a kedves olvasókat! Igyekeztünk a látvány mellett az időre is figyelni, mindezt úgy, hogy biztonságosan guruljunk át a célvonalon.

Szombaton tizenkettő, szinte VB-s mennyiségű gyors várt rátok és a csapatra. Hogy élted meg ezt a feszített tempót és a hosszú versenyt? Mennyire viselt meg fizikálisan és mentálisan?

- Igazából minden percét nagyon élveztük. Az utolsó körben az első és a második gyorsasági szakaszt megelőző etapokon éreztem, hogy kicsit fáradt vagyok, de amint beálltunk a rajtba, már csak a cél lebegett a szemem előtt és 100 %-osan koncentráltam a feladataimra.

Ahogy az időeredményeket nézem a rallylive.hu oldalon, a bükkszentkereszti gyors nem feküdt nektek annyira. Mi volt ennek az oka?

- Az első gyorson elgumiztuk magunkat, ez okozta a viszonylag gyenge időt és az is jelentősen befolyásolta az eredményt, hogy nem mentem még esős körülmények között. Folyamatosan tanultam az autót, ami nagyon jól viselkedett alattunk a vizes aszfalton is.

A hatodik gyorstól átvettétek a vezetést, amit ki sem engedtek már a kezetekből az ORC kategóriában. Ráültetek az eredményre, vagy azért nyomtátok az utolsó gyorson is a gázt?

- Folyamatosan figyelemmel kísértük a versenytársak eredményeit. Próbáltuk az arany középutat megtalálni, viszonylag gyorsan, ugyanakkor biztonságosan autóztunk. Ezeken a pályákon egy apró hiba is végzetes lehetett volna.

Végezetül, miként értékeled a Miskolc Rallyet annak a tudatában, hogy nagy abszolutban is az előkelő ötödik helyen végeztetek?

- Maximálisan elégedett vagyok. Köszönettel és hálával tartozom a csapatnak, az autó tökéletesen működött. Szabó Krisztián és a családom támogatása is elengedhetetlen része volt a hétvégén elért eredménynek, köszönök nekik is mindent!

Legközelebb hol láthatunk benneteket?

- Terveink vannak, de nem szívesen beszélek még róla. Legyen meglepetés!

Partnereink segítségét köszönjük: Bellarenda Kft., Clone GSM Komárom, DESEF Silver Security, Dream Light Theatre Bt, Stage Light Theatre Szociális Szövetkezet, Eszo Kft., FHO, OLP TECH Kft., JutaVit, Kraftwerkbau, Blessed Road Kft., AAA Highest creditworthiness, Pallér Csarnok, Prometric Test Center, Rodeo Speed Car Kft., Supersprint.

- Hajósi Miklós -

Címkék: autósport, rally

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 10. 09:00, kedd | Sport

Százmillió euróra emelkedett Szoboszlai értéke

Százmillió euróra ugrott Szoboszlai Dominik, az angol bajnok Liverpool magyar futballistájának értéke.

2026. Március 09. 07:38, hétfő | Sport

Labdarúgó NB I - Nyíregyházi győzelmével újra élen a Ferencváros

A címvédő Ferencváros 3-1-es győzelmet aratott a Nyíregyháza otthonában a labdarúgó Fizz Liga 25. fordulójának vasárnap esti zárómérkőzésén, ezzel ismét a tabella élére állt.

2026. Március 08. 13:00, vasárnap | Sport

Labdarúgó NB I - A Zalaegerszeg legyőzte a listavezető Győrt

A Zalaegerszeg 2-1-re legyőzte hazai pályán a listavezető Győrt a labdarúgó Fizz Liga 25. fordulójának szombati játéknapján.

2026. Március 08. 11:00, vasárnap | Sport

Ausztrál Nagydíj - Russell nyerte az idénynyitót Melbourne-ben

George Russell, a Mercedes brit versenyzője nyerte az idénynyitó Forma-1-es Ausztrál Nagydíjat vasárnap Melbourne-ben.