Városlista
2026. március 10, kedd - Ildikó

Hírek

2018. Január 12. 15:38, péntek | Sport
Forrás: Hajósi Miklós

Rally: Év végi levezetésnek jó volt…

Rally: Év végi levezetésnek jó volt…

SOLID Racing Team - Szilveszter Rallye - 2017.12.27-29.
Kondella Péter - Kondella- Fülep Edina, Honda Civic Type-R

A foglalkozás elérte célját, egy sikeres és majdnem zökkenőmentes versenyen vagyunk túl a Szilveszter Rallye kapcsán.

Nem akartuk túlfeszíteni az év végi futamot, ezért minden elvárás nélkül álltunk rajthoz. Az esős fogadtatás kicsit megtréfált minket, de jó volt, hogy ilyen körülmények között is ki tudtuk próbálni az autót. A kormány szervónk kicsit rakoncátlankodott, valószínűleg picit megütöttem a jobb elejét, aminek következtében a kormány jobbra tekerésekor nem volt szervó. Így kellett 1,5 gyorsaságit megtennünk, de szerencsére a második napra sikerült megoldani a hibát, és egy 100%-os autóval tudtunk autózni. Ez meglátszott az időeredményen is. Tudtunk kategória 2. időt is menni.

Sajnos sokan panaszkodtak arra, hogy egyes versenyzők nem nagyon figyelik a tükröt, és több kilométeren keresztül követni kellett a másik autót, ezzel a helyzettel mi is találkoztunk. Számomra elfogadható, hogy egy-egy futamon nem mindenki az óra ellen versenyez, és szeretné a nézőket „kiszolgálni”, de a másik versenyzőt tiszteljük már annyira, hogy elengedjük, ha gyorsabb nálunk.
Mindent leszámítva nagyon jól éreztük magunkat, és egy kategória 3. helyért járó serleget is haza tudtunk vinni.

Január és február a versenyautó felkészítésének ideje, márciustól indul a szezonunk, de még bizonytalan, hogy Osztrák vagy Magyar futammal kezdünk - fűzte hozzá Péter

Nagy várakozással töltött el, hogy végre kipróbálhassam a Hondát versenykörülmények között is. Erre adott alkalmat a Szilveszter Rallye, melyet nagy izgalommal vártam. 1 éve ültem versenyautóban utoljára még az EVO-ban. Az időjárás is változatos körülményeket adott számunkra, így esőben is kipróbálhattuk, hogy viselkedik az autó. Azt kell mondanom, hogy minden várakozásomat felülmúlta ez a pár nap. Pillanatok alatt visszaszoktam és élveztem minden percét. Többen kérdezték tőlem, hogy milyen, érzek-e különbséget az előző autókhoz képest? Szerintem minden autó másban jó, más élvezetet nyújt. A szívemhez mégis a Honda áll közelebb, hiszen Hondában ültem először. Ez az autó pedig maga az élmény. A verseny végére pedig sikerült kategória harmadikként beérkeznünk a célba, ami csak hab volt a tortán, mert 5 év után ismét dobogóra állhattunk együtt Petivel, mely méltó befejezése ennek a szuper pár napnak és évnek - zárta gondolatait Edina



Partnereinknek köszönjük az együttműködést: AVANZO-TRADE Kft. – The Body Shop; Ecoffice Technology Kft. – Triumph Adler; EGROKORR Festékipari Zrt.; Evolution Consulting Képzési és Tanácsadó Kft.; Innovitas Közhasznú Nonprofit Kft.; Rowa Chemical Kft. – BLACKFAST; RAIKER – www.raiker.hu; Nagy Béla e.v. – liftszerviz; Dokutech Center Kft.; Ital Logisztika Kft.; EuTrust Szerviz Kft.; C+D Automatika Kft,; Excel-IT Kft,; Kudo Trade Plus Kft,; Laurus-Conculting Kft,; Tower-Tech Kft,; Sulypont Bt.; Best-Vill. 2000 Kft.; Tritcon Informatikai Tanácsadó Kft. - FPO Hungary Kft - OZONE Gaming Gear

Címkék: autósport, rally

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 10. 09:00, kedd | Sport

Százmillió euróra emelkedett Szoboszlai értéke

Százmillió euróra ugrott Szoboszlai Dominik, az angol bajnok Liverpool magyar futballistájának értéke.

2026. Március 09. 07:38, hétfő | Sport

Labdarúgó NB I - Nyíregyházi győzelmével újra élen a Ferencváros

A címvédő Ferencváros 3-1-es győzelmet aratott a Nyíregyháza otthonában a labdarúgó Fizz Liga 25. fordulójának vasárnap esti zárómérkőzésén, ezzel ismét a tabella élére állt.

2026. Március 08. 13:00, vasárnap | Sport

Labdarúgó NB I - A Zalaegerszeg legyőzte a listavezető Győrt

A Zalaegerszeg 2-1-re legyőzte hazai pályán a listavezető Győrt a labdarúgó Fizz Liga 25. fordulójának szombati játéknapján.

2026. Március 08. 11:00, vasárnap | Sport

Ausztrál Nagydíj - Russell nyerte az idénynyitót Melbourne-ben

George Russell, a Mercedes brit versenyzője nyerte az idénynyitó Forma-1-es Ausztrál Nagydíjat vasárnap Melbourne-ben.