Hírek
2013. Február 28. 15:56, csütörtök |
Belföld
Forrás: zene.hu
Radics Gigit kizárják az Eurovízióról? Íme a hivatalos döntés!
Az MTVA által felkért – a Szerzői Jogi Szakértő Testülethez tartozó – zenei szakértő, Victor Máté állásfoglalása és a román énekesnő menedzsmentjének véleménye alapján az MTVA és A Dal zsűrije azt a döntést hozta, hogy a Radics Gigi által előadott Úgy fáj című dal továbbra is versenyben marad.
„Összehasonlítottam a két dalt (Paula Seling: Timpul és Radics Gigi: Úgy fáj c. számait). A két dal szerkezete, kompozíciós felépítése, hangszerelése nem mutat semmi hasonlóságot. Hasonlóság csak egyetlen elemben fedezhető fel, a refrén első négy ütemének dallamában. […] Szándékos másolást semmiképp sem feltételeznék, mivel mindösszesen 3 ill. 4 hangot használó, igen egyszerű, patron-szerű motívumokról van szó. Ilyen kevés hang esetében – különösen egy ilyen, zenei közhelyeket szívesen használó műfajban – a hasonló fordulatok születésének matematikai valószínűsége is hatványozott. Ilyenek könnyen megszülethetnek bárkinek az agyában, anélkül, hogy a szerzők ismernék egymás munkásságát. S mivel a hasonlóság mindössze két ütemben (s annak ismétlésében) érezhető, és mivel azon belül is vannak azért eltérések, a dolgot a véletlennek tulajdonítom.” - közölte az MTVA Sajtóiroda.
Tekintettel a fenti véleményekre, az ügy elmúlt 48 órában történt alapos kivizsgálása és több szakértő véleményének meghallgatása után az MTVA sok szerencsét kíván a szombati döntőben az énekesnőnek.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 24. 15:00, péntek | Belföld
A Wizz Air védve van a kerozinárak gyors változásával szemben
A Wizz Air védve van a kerozinárak gyors változásával szemben - közölte a légitársaság, miután egy versenytársának vezetője a Wizz Air várható próblémáiról beszélt a magas kerozinár és az ellátási problémák miatt.
2026. Április 24. 14:00, péntek | Belföld
Európai Ügyészség: készen állunk a magyar kollégákkal együtt dolgozni
Készen állunk a magyar kollégákkal együtt dolgozni - mondta Laura Kövesi, az Európai Ügyészség (EPPO) vezetője a 11. delphi gazdasági fórumon tartott sajtótájékoztatón csütörtökön.
2026. Április 24. 12:00, péntek | Belföld
Magyar Péter: a Tisza-kormány megnyitja az ügynökaktákat
A Tisza-kormány megnyitja az ügynökaktákat - közölte a választáson nyertes párt miniszterelnöke csütörtökön a Facebookon.
2026. Április 24. 07:16, péntek | Belföld
Mol: megérkeztek az első kőolajszállítmányok a Barátság-vezetéken Magyarországra és Szlovákiába
Megérkeztek az első kőolajszállítmányok a Barátság-vezetéken Magyarországra és Szlovákiába - közölte a Mol Nyrt. a Budapesti Értéktőzsde honlapján csütörtökön.
