Hírek
2017. Március 31. 05:00, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Pályázatot hirdet fiatal szerzők és mentorok számára az Előretolt Helyőrség Íróakadémia

Pályázatot hirdet fiatal kritikusok, valamint pályakezdő írók és költők számára az Előretolt Helyőrség Íróakadémia, amely a tehetségek képzésében részvételt vállaló mentorok jelentkezését is várja
- közölte a Kárpát-medencei Tehetséggondozó Nonprofit Kft. (KMTG) az MTI-vel csütörtökön. A kritikusok részére kiírt pályázat keretében három mentor és öt pályakezdő, míg a költők, írók számára kiírt pályázat részeként öt mentor és 15 pályakezdő szerző részesülhet anyagi támogatásban, rendkívüli tanulási, továbbképzési lehetőségekben, műhelymunkában és korszerű önmenedzselési módszerek elsajátításában - olvasható a közleményben.
A Kritikusműhelybe olyan szerző jelentkezhet mentornak, aki legalább egy megjelent, önálló kritikakötettel vagy 15 ismert folyóiratban vagy tanulmánykötetben publikált írással rendelkezik és a pályázati év végéig nem haladja meg 40. életévét, valamint nem részesült korábbam állami művészeti középdíjban. A pályázat nyerteseivel a KMTG egy évre szóló szerződést köt, havi bruttó 150-180 ezer forintos díjazással.
A pályakezdő kritikusok kategóriájában három publikálatlan vagy már publikált írással jelentkezhetnek a 18 és 25 év közötti fiatal tehetségek. A legjobb szerzőknek egy évre szóló tanulmányi ösztöndíjat ítél meg a szervezet havi bruttó 90-120 ezer forint erejéig.
A szépirodalmi kategóriában mentornak olyan szerzők jelentkezhetnek, akik legalább két megjelent, önálló szépirodalmi kötetet vagy bemutatott drámai művet jegyeznek, és a pályázati határidő napjáig nem töltik be a 40. életévüket, valamint nem részesültek korábbam állami művészeti középdíjban. A mentornak kiválasztott szerzőkkel a KMTG szintén egy évre szóló szerződést köt, havi bruttó 150-250 ezer forintos tiszteletdíjjal.
A pályakezdő írók, költők kategóriájában kötettel még nem rendelkező 18 és 25 év közötti fiatal tehetségek jelentkezését várják legalább 10, legfeljebb 40 oldalas műfaji megkötés nélküli szépirodalmi szövegmutatvánnyal. A nyertes pályázók, hasonlóan a pályakezdő kritikusokhoz, egy éven keresztül havi bruttó 90-120 ezer forintos ösztöndíjat kapnak.
Az elektronikuson beadható pályázatok határideje május 14. éjfél. A jelentkezőkkel május 22. és 29. között szakmai interjúkat készítenek, az elbírálás határideje május 30. - áll a közleményben, amely szerint a nyertes alkotók számára a KMTG publikálási lehetőségeket teremt, elősegíti műveik megjelentetését, szakmai és közönségtalálkozók szervezéséről gondoskodik, valamint szakmai érdekképviseletet nyújt.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 08. 12:44, kedd | Belföld
E.ON: több mint 150 ezer ügyfélnél már helyreállt az áramszolgáltatás
Több mint 150 ezer ügyfélnél már helyreállt az áramszolgáltatás a hétfő délutáni vihar után az E.ON Hungária Csoport működési területén – közölte a cég kedden az MTI-vel.
2025. Július 08. 10:39, kedd | Belföld
Vihar - OKF: csaknem háromezer viharkárt számoltak fel a katasztrófavédelem tűzoltóegységei
A kedd hajnali órákig 2932 viharkárt számoltak fel a katasztrófavédelem tűzoltóegységei, valamint az önkormányzati és az önkéntes tűzoltók - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) az MTI-vel.
2025. Július 07. 16:00, hétfő | Belföld
NAV: július 5-től változik néhány adószabály
Július 5-től változik az alkalmazottjukat be nem jelentők és a hiánypótlási felhívást semmibe vevő cégekre vonatkozó néhány adószabály - tudatta a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) szombaton az MTI-vel.
2025. Július 07. 11:00, hétfő | Belföld
Meteorológia: hétfőn hevesebb zivatarok lehetnek szinte az egész országban
Hevesebb zivatarok alakulhatnak ki hétfőn szinte az egész országban - derül ki a HungaroMet Zrt. vasárnapi veszélyjelzéséből.