Hírek
2015. Augusztus 02. 05:00, vasárnap |
Belföld
Forrás: MTI
Palócföldön szervezik Magyarország legújabb könnyűzenei fesztiválját
Színvonalas zenei felhozatallal készül a debütálásra a pásztói Mátraalja Fesztivál, az ország legfiatalabb könnyűzenei fesztiválja augusztus 8-án és 9-én.
A szervezők tájékoztatása szerint az ország legnépszerűbb előadói lépnek fel a pásztói strandon, ott lesz Majka és Curtis, a Wellhello, Gáspár Laci, Byr Alex és az Intim Torna Illegál is.
A zenei produkciók mellett palóc ételkülönlegességekkel is készülnek, debütál a legújabb fociőrület, a BillBall és Pásztóról indul el szombaton a Világ csendje.
A közös hallgatást az ötletgazda, Lukáts Andor színművész indítja el, célja, hogy próbáljuk megérteni egymást, figyelni a másikra, hogy ezzel tegyük egy kicsit jobbá a világot. A Világ csendje kezdeményezéshez csatlakozott Ruffec városa is, a Mátraalja Fesztiválon élőben kapcsolják a francia testvértelepülésen csendbe burkolózókat. A fesztivál megnyitóját követően, az első koncert előtt, 14 órakor Lukáts Andor csendre invitálja a tömeget.
Bár a rendezvény csak tíz percre némul el, a szervezők és a színész biztatnak mindenkit, hogy ezen a napon minden évben hallgassanak el egy órára. Legyen ez a csend órája, amikor csak magunkra és egymásra figyelünk.
A sport- és gyerekprogramok mellett palóc szépségversenyt és sörivó versenyt is rendeznek.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 24. 10:00, péntek | Belföld
Feljelentést tesz az Eximbank ügyletei miatt a gazdasági minisztérium
Az Eximbank tevékenységét érintő négy ügyben tesz feljelentést ismeretlen tettes ellen a Gazdasági és Energetikai Minisztérium, az ügyletek értéke összesen meghaladja 1000 milliárd forintot
2026. Július 24. 07:13, péntek | Belföld
Forsthoffer Ágnes az elnöki feladatok folytatásáról tartott személyes megbeszélést Sulyok Tamással
Az elnöki feladatok folytatásáról tartott személyes találkozót Sulyok Tamás volt köztársasági elnökkel a Sándor-palotában Forsthoffer Ágnes - közölte az ideiglenes államfő a Facebook-oldalán csütörtök este.
2026. Július 24. 07:12, péntek | Belföld
Felvételi 2026 - Több mint százezer hallgató kezdheti meg felsőoktatási tanulmányait ősszel
2026. Július 23. 13:00, csütörtök | Belföld
NKA-ügy - Tarr Zoltán: tovább fokozódik a botrány
Tovább fokozódik a \"Hankó-botrány\", az ügyészség nyomozói kedden lefoglalták a Fidesz szervereit, szerdán pedig egy újabb embert vettek őrizetbe a Nemzeti Kulturális Alap (NKA) támogatásai miatt folyó nyomozás ügyében
