Városlista
2025. május 15, csütörtök - Zsófia

Hírek

2019. Augusztus 03. 13:30, szombat | Belföld
Forrás: mti

Ötvenkét alkotás versenyez a Bujtor István Filmfesztiválon

Ötvenkét alkotás szerepel a Bujtor István Filmfesztivál versenyprogramjában,

a 2009-ben elhunyt Balázs Béla-díjas színművész, filmrendező, forgatókönyvíró és producer emléke előtt tisztelgő seregszemlét augusztus 17. és 20. között tartják Balatonszemesen.

A tizedik alkalommal megrendezendő eseményre a művész életműve nyomán valamilyen titokkal, bűnüggyel, rejtéllyel, humorral és kacagással, az emberi élet sokszínűségével, továbbá költészettel kapcsolatos filmmel lehetett nevezni - olvasható a szervezőknek az MTI-hez eljuttatott közleményében.

Kitértek arra, hogy a seregszemlét a Latinovits Emlékmű Alapítvány, az Aktor Produkció, a myspace produkció, a Magyar Versmondók Egyesülete, a Latinovits Művelődési Ház, valamint a balatonszemesi önkormányzat szervezi és az elmúlt egy évben készült, vagy még be nem mutatott játékfilm, dokumentum- és ismeretterjesztő film, animációs, fikciós és kísérleti rövidfilm, továbbá versfilm kategóriában hirdette meg filmes alkotók és alkotóközösségek számára. A nyilvános vetítésre kerülő filmeket százhat alkotás közül választották ki.

A vetítések között rövid beszélgetésekre kerül sor a készítőkkel, a Janisch Attila, Kalász József, Kiss László, Wiegmann Alfréd rendezők, továbbá Pindroch Csaba és Verebes Linda színművészek alkotta zsűri pedig értékeli a beválogatott filmeket, majd dönt a kategóriák győzteseinek járó Bujtor István-díj odaítéléséről - tették hozzá.

Kiemelték: a fesztivál számos érdekességet tartogat az érdeklődőknek, például a balatonszemesi kikötőből induló Bujtor-hajók kirándulni viszik a családokat, a művelődési háznál kézműves vásárra, ugyanott és a szemesi sétányon Bujtor István kedvenc ételeinek kóstolójára várják a látogatókat.

Az Ötvös Csöpi-filmeket sorrendben lehet megnézni, vászonra kerül A Pogány Madonna, Az elvarázsolt dollár, a Hamis a baba és a Csak semmi pánik - jegyezték meg. Hozzáfűzték: Bujtor István emlékek előtt kiállítással is tisztelegnek, amelyen a közönség megtekintheti a Pogány Madonnát, az Ötvös Csöpi-filmek első darabjának szimbólumát.

A szervezők jelezték, hogy a fesztivál programját színházi előadások, koncertek, slam poetry-előadás, tűzshow és egyebek mellett tűzijáték is színesíti.

Az eseményről bővebb információk a Bujtor István Filmfesztivál Facebook-oldalán olvashatók.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 15. 07:11, csütörtök | Belföld

Közös éleslövészetet tartanak a Magyar Honvédség területvédelmi ezredeinek katonái és az Ohiói Nemzeti Gárda Bakonykútiban

Közös éleslövészetet tartanak a Magyar Honvédség négy területvédelmi ezredének kijelölt tartalékos katonái és az Ohiói Nemzeti Gárda a Fejér vármegyei Bakonykútiban található lőtéren, a gyakorlat a Valiant Panther 2025 nevet viseli

2025. Május 15. 07:07, csütörtök | Belföld

Szalay-Bobrovniczky Kristóf: példátlan támadás indult Magyarország ellen, a magyaroknak joguk van tudni, kik és miért állnak emögött!

Példátlan támadás indult Magyarország ellen, a magyaroknak joguk van tudni, kik és miért állnak emögött - közölte Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter szerdán a közösségi oldalán.

2025. Május 14. 07:12, szerda | Belföld

Hitelesítette a december 24-e munkaszüneti nappá nyilvánítását célzó népszavazási kezdeményezést az NVB

Hitelesítette a december 24-e munkaszüneti nappá nyilvánítását célzó népszavazási kezdeményezést a Nemzeti Választási Bizottság (NVB) kedden.

2025. Május 14. 07:10, szerda | Belföld

HM: nem drónok miatt láthattak Gripeneket a levegőben Nyíregyháza környékén

A közösségi médiában terjedő híresztelésekkel ellentétben nem drónok miatt láthattak Gripeneket a levegőben Nyíregyháza környékén kedden - közölte a Honvédelmi Minisztérium (HM) az MTI-vel.