Hírek
2017. November 11. 08:00, szombat |
Belföld
Forrás: mti
Öt művész jutott a Budapesti Nemzetközi Gitárverseny döntőjébe
Öt művész, köztük egy magyar versenyző jutott a 2. Budapesti Nemzetközi Gitárverseny döntőjébe, amelyet szombaton rendeznek a Zeneakadémián.
A döntőbe jutott Magyarországot képviselve Szalai Lotti, az olasz Gian Marco Ciampa, a német Jessica Kaiser, Svájcból Damiano Pisanello, valamint Ukrajnából Marko Topchi. Az öt művész három kontinens 19 országának összesen 32 fiatal tehetsége közül bizonyult a legjobbnak - közölte az esemény kommunikációjával foglalkozó cég pénteken az MTI-vel.
A versenyzők a magyar Anima Musicae Kamarazenekar és Joan Pages Valls spanyol karmester közreműködésével egy versenyművet adnak elő, szabadon választva Joaquin Rodrigo spanyol zeneszerző közismert Concierto de Aranjuez című műve, vagy Heitor Villa-Lobos brazil zeneszerző Concertója közül.
A 12 tagú nemzetközi zsűri döntése alapján a dobogósok a mintegy 9500 euró értékű pénznyeremény mellett két értékes koncerthangszert nyernek további 7500 euró értékben. A győztes ezeken kívül 16 koncertmeghívást kap európai és ázsiai rendezvényekre, valamint a nézők szavazatai alapján 1000 eurós közönségdíjat is kiosztanak.
A 2. Budapesti Gitárversenyt este gálakoncert zárja.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 24. 10:00, péntek | Belföld
Feljelentést tesz az Eximbank ügyletei miatt a gazdasági minisztérium
Az Eximbank tevékenységét érintő négy ügyben tesz feljelentést ismeretlen tettes ellen a Gazdasági és Energetikai Minisztérium, az ügyletek értéke összesen meghaladja 1000 milliárd forintot
2026. Július 24. 07:13, péntek | Belföld
Forsthoffer Ágnes az elnöki feladatok folytatásáról tartott személyes megbeszélést Sulyok Tamással
Az elnöki feladatok folytatásáról tartott személyes találkozót Sulyok Tamás volt köztársasági elnökkel a Sándor-palotában Forsthoffer Ágnes - közölte az ideiglenes államfő a Facebook-oldalán csütörtök este.
2026. Július 24. 07:12, péntek | Belföld
Felvételi 2026 - Több mint százezer hallgató kezdheti meg felsőoktatási tanulmányait ősszel
2026. Július 23. 13:00, csütörtök | Belföld
NKA-ügy - Tarr Zoltán: tovább fokozódik a botrány
Tovább fokozódik a \"Hankó-botrány\", az ügyészség nyomozói kedden lefoglalták a Fidesz szervereit, szerdán pedig egy újabb embert vettek őrizetbe a Nemzeti Kulturális Alap (NKA) támogatásai miatt folyó nyomozás ügyében
