Városlista
2025. október 24, péntek - Salamon

Hírek

2019. Június 23. 06:00, vasárnap | Életmód
Forrás: mti

Orvos: negatív gyermekkori élmények hatására alakulhatnak ki a szenvedélybetegségek

Orvos: negatív gyermekkori élmények hatására alakulhatnak ki a szenvedélybetegségek

A negatív gyermekkori élmények hatására alakulhatnak ki a szenvedélybetegségek - mondta Makara Mihály, a Dél-pesti Centrumkórház orvosa az M1 aktuális csatornán szombaton.

Hozzátette: a rizikófaktorba leginkább azok a gyermekek tartoznak, akiket érzelmileg elhanyagoltak vagy szexuálisan bántalmaztak.

Hangsúlyozta: nagy százalékban fordul elő szenvedélybetegség azoknál a gyerekeknél is, akiknek szülei elváltak, vagy alkoholisták, börtönviseltek, depressziósak, illetve drogfogyasztók voltak.

A gyermekkori negatív hatások számos következménnyel járnak, jó példa erre, egy angliai nyugdíjasok körében készült felmérés, miszerint a gyermekkorukban bántalmazottak körében 250 százalékkal nagyobb a depresszió aránya, mint a jó családi háttérrel rendelkezőknél - mondta Makara Mihály.

Címkék: betegség, szenvedély

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 24. 08:40, péntek | Életmód

Klasszikus zene és néptánc várja az utasokat a Liszt Ferenc repülőtéren szerdán és csütörtökön

Klasszikus zene és néptánc várja az utasokat a Liszt Ferenc repülőtéren október 22-én és 23-án - mondta el Kiss-Hegyi Anita kulturális kapcsolatokért felelős államtitkár a TV2 Mokka című műsorában szerdán reggel.

2025. Október 23. 08:46, csütörtök | Életmód

Megnyílt a Lumina Park a Palatinus fürdőben

Megnyílt a Lumina Park a Palatinus fürdőben, a Varázsvilág elnevezésű fénypark 2026. március 1-ig látogatható - közölte a A Budapest Gyógyfürdői és Hévizei Zrt. az MTI-vel.

2025. Október 23. 08:32, csütörtök | Életmód

Tízmillió forint és teljes brandépítés vár a streetwear-úttörőkre

A sneaker ma már nem csupán cipő, hanem kultúra. Egy jelenség, ami egyszerre szól önkifejezésről, közösségről és üzletről.

2025. Október 23. 08:32, csütörtök | Életmód

Tízmillió forint és teljes brandépítés vár a streetwear-úttörőkre

A sneaker ma már nem csupán cipő, hanem kultúra. Egy jelenség, ami egyszerre szól önkifejezésről, közösségről és üzletről.