Városlista
2026. június 9, kedd - Félix

Hírek

2025. Május 14. 07:08, szerda | Belföld
Forrás: MTI

Orbán Viktor: Ukrajna összehangolt lejárató akciót indított Magyarország ellen

Orbán Viktor: Ukrajna összehangolt lejárató akciót indított Magyarország ellen

Egy magyar ellenzéki párt tevékeny szerepet vállalt egy ukrán titkosszolgálati akcióban, erre emberemlékezet óta nem volt példa - mondta Orbán Viktor miniszterelnök a Facebook-oldalán kedden közzétett videójában.

A kormányfő a Védelmi Tanács ülését követően rögzített videójában arról beszélt: azért hívta össze a tanács ülését, mert "Magyarország ellen példátlan titkosszolgálati támadás indult az elmúlt napokban".

"Az összehangolt lejárató akciót Ukrajna indította Magyarország ellen, azért, hogy ellehetetlenítse az uniós tagságról szóló szavazási kezdeményezésünket" - tette hozzá.

A miniszterelnök bejelentette: a Védelmi Tanács ülésén "az is kiderült, az ukránok az akció végrehajtása érdekében felélesztették magyarországi kapcsolataikat is, és egy magyar párt segítségével támadást indítottak a Magyar Honvédség ellen".

"Ezzel egy magyar ellenzéki párt tevékeny szerepet vállalt egy ukrán titkosszolgálati akcióban, erre emberemlékezet óta nem volt példa"
- emelte ki a kormányfő.

Orbán Viktor hozzátette: "arra kell számítanunk, hogy a véleménynyilvánító szavazás lezárásáig további titkosszolgálati akciókat indítanak majd, ezekre a magyar szolgálatok felkészültek".

"A véleménynyilvánító szavazást végigvisszük, mert sem Brüsszel, sem Kijev nem dönthet a magyarok feje felett" - fogalmazott a miniszterelnök.

Címkék: orbán viktor

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 09. 07:11, kedd | Belföld

OGY - A Szuverenitásvédelmi Hivatal megszüntetéséről tárgyal a parlament

A Szuverenitásvédelmi Hivatal megszüntetéséről és a gyűlöletkeltésre alkalmas politikai reklámok visszaszorításáról tárgyal az Országgyűlés kedden, e heti kétnapos ülésének második napján.

2026. Június 08. 14:00, hétfő | Belföld

Magyar Péter: a Tisza-kormány alatt nem lesznek illegális migránsok Magyarországon

A Tisza Párt kormánya alatt nem lesznek illegális migránsok Magyarországon és \"aki mást állít, az hazudik és becsapja a saját szavazóit is\" - közölte Magyar Péter miniszterelnök vasárnap a Facebook-oldalán.

2026. Június 08. 09:00, hétfő | Belföld

A miniszterelnök és az oktatási miniszter is köszöntötte a pedagógusokat

A pedagógusokat köszöntötte Magyar Péter miniszterelnök és Lannert Judit oktatási és gyermekügyi miniszter vasárnap.

2026. Június 08. 07:03, hétfő | Belföld

Szimpátiatüntetést tartottak a lemondásra felszólított közjogi méltóságok és állami intézményvezetők mellett Budapesten

Szimpátiatüntetést tartottak a Magyar Péter miniszterelnök által lemondásra felszólított közjogi méltóságok és állami intézményvezetők mellett vasárnap Budapesten, a Sándor-palotánál.