Városlista
2025. április 7, hétfő - Herman

Hírek

2022. December 13. 10:41, kedd | Belföld
Forrás: mti

Orbán Viktor: január elsejétől 15 százalékkal nőnek a nyugdíjak

Orbán Viktor: január elsejétől 15 százalékkal nőnek a nyugdíjak

Január elsejétől 15 százalékkal megemeli a nyugdíjakat a kormány - jelentette be Orbán Viktor miniszterelnök kedden a közösségi oldalán.

Orbán Viktor a Facebook-oldalán megosztott videóban úgy fogalmazott, hogy most írta alá azt a kormányrendeletet, amellyel január 1-jétől 15 százalékkal emelik a nyugdíjakat.

"Az elhibázott brüsszeli szankciók miatt egész Európában tombol az energiaválság, ez bennünket, magyarokat is nyomaszt és érint" - hangsúlyozta Orbán Viktor, hozzátéve, hogy védekezni kell: "mi magyarok ársapkákkal és rezsicsökkentéssel védjük a családokat".

Jelezte: a védekezés közben nem szabad elfeledkezni arról sem, hogy Magyarországnak vannak nagy céljai, amelyek túlmutatnak a nehéz időszakokon.

Az egyik ilyen nagy célnak a kormányfő a nyugdíjasok méltó életének biztosítását, illetve a nyugdíjak értékének megőrzését nevezte.

Ezt a célt 2010 óta minden évben sikerült elérnünk; most, hogy 15 százalékkal emeljük január elsejével a nyugdíjakat, ez 2023-ban is így lesz. "A nyugdíjasok számíthatnak ránk!" - hangsúlyozta a miniszterelnök.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 07. 07:34, hétfő | Belföld

A hét közepéig maradnak a fagyos hajnalok, majd visszatér a tavaszias idő

A hét közepéig maradnak a fagyos hajnalok az ország egy részén, majd a hét második felében erősödik a nappali felmelegedés és a hét végén ismét 20 Celsius-fok közelében várhatók a maximumok.

2025. Április 07. 07:29, hétfő | Belföld

Időközi: Nagy arányú ellenzéki győzelem Mosonmagyaróváron

A szavazatok 78 százalékát szerezte meg a tavaly megválasztott polgármester által támogatott jelölt.

2025. Április 07. 07:00, hétfő | Belföld

Két tiszai településen a Fidesz jelöltje diadalmaskodott

Tiszakécskén és Tiszafüreden is a nagyobbik kormánypárt jelöltje nyerte az időközi önkormányzati választást. Mindkét településen egy haláleset miatt kellett kiírni a szavazást.

2025. Április 06. 08:15, vasárnap | Belföld

ORFK: a magyar-osztrák határon szombattól egyes határátkelőhelyeken szünetel a határforgalom

Szombat 0 órától szünetel a határforgalom egyes határátkelőhelyeken a magyar-osztrák határon, a működő határátkelőhelyeken hosszabb várakozási időre lehet számítani