Városlista
2025. december 10, szerda - Judit

Hírek

2016. Szeptember 29. 14:52, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Nyárias meleg után hidegfront várható az első októberi hétvégén

Nyárias meleg után hidegfront várható az első októberi hétvégén

Folytatódik a napsütéses, nyáriasan meleg idő, helyenként október elsején akár 27 Celsius-fok is lehet. Vasárnap viszont egy hidegfront nyomán csapadékosra fordul az idő és mérséklődik a meleg

- derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat csütörtökön az MTI-hez eljuttatott országos, középtávú előrejelzéséből.

Szeptember utolsó napján, pénteken túlnyomóan napos időre lehet számítani, csapadék nem várható. A legalacsonyabb hőmérséklet 5-12, a legmagasabb hőmérséklet 23-27 fok között alakul.

Szombaton, október elsején reggel főként az ország északi felén néhol párásság, illetve foltokban köd lehet. Napközben helyenként megerősödik a szél, de emellett továbbra is sok napsütésre lehet számítani, csapadék nélkül. A leghidegebb órákban 6-12 fok lehet. Napközben 23-27 fokig melegszik a levegő.

Vasárnap délelőtt a hosszabb-rövidebb napos időszakok után, délután nyugat felől fokozatosan megnövekszik a felhőzet. Délutántól a Dunántúlon, estétől másutt is szórványosan valószínű eső, zápor, néhol zivatar is előfordulhat. Emellett a délutáni, esti órákban a Dunántúlon helyenként megerősödik a szél is. A minimumhőmérséklet 7-14 fok között valószínű. A nappali maximumok 21-26 fok között alakulnak - olvasható az előrejelzésben.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 09. 06:36, kedd | Belföld

Erdogan: kiemelt stratégiai partnerség szintjére emeltük a török-magyar kapcsolatokat

Kiemelt stratégiai partnerség szintjére emeltük a török-magyar kapcsolatokat - jelentette ki a török köztársasági elnök hétfőn Isztambulban.

2025. December 09. 06:35, kedd | Belföld

Hegyi Zsolt: 2029-ig teljesen megújul a szentendrei HÉV

Hegyi Zsolt: 300 milliárd forintból teljesen megújul a szentendrei HÉV

2025. December 08. 07:48, hétfő | Belföld

Folytatódik az átlagosnál enyhébb időjárás a héten is

Folytatódik az átlagosnál enyhébb időjárás a jövő héten is, de marad a borult, párás, gyakran ködös idő, néhol szitálás is várható.