Hírek
2015. December 09. 15:09, szerda |
Belföld
Forrás: MTI
Nőtt a biztonságérzetünk a rendőrség szerint

Az elmúlt két évben jelentősen nőtt az emberek biztonságérzete - közölte a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) adataira hivatkozva a rendőrség szerdán a honlapján.
A KSH felmérése szerint a "Mennyire érzi magát biztonságban sötétedés után, ha a lakhelye környékén sétál?" kérdésre 2013-ban a válaszadók 65 százaléka számolt be arról, hogy biztonságban érzi magát, a 2015-ös felmérésben ez az arány 74 százalékra emelkedett.
Bár településtípus szerinti bontásban a községekben élők esetén a legmagasabb (79 százalék) azok aránya, akik biztonságban érzik magukat, a 2013 és 2015 között kimutatható pozitív változás mértéke Budapesten a legerőteljesebb: 14 százalékponttal nőtt azok aránya, akik biztonságban érzik magukat - közölte a rendőrség.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 19. 07:53, kedd | Belföld
Megnövelt férőhellyel és többletjáratokkal készül a MÁV-csoport a nemzeti ünnepre
Megnövelt férőhellyel és többletjáratokkal készül a MÁV-csoport a nemzeti ünnepre - közölte a közlekedési vállalat az MTI-vel hétfőn.
2025. Augusztus 19. 07:51, kedd | Belföld
Kapu Tibor: 45 év után újra megmutattuk a tehetségünket a világnak
Mi, magyarok az ország minden tájáról, különböző intézményekből, különböző hátterekkel és tapasztalattal, de egyező céllal és hivatástudattal elértük azt, hogy 45 év után újra megmutassuk a tehetségünket a világnak
2025. Augusztus 18. 07:57, hétfő | Belföld
Az államtitkár szerint az új lakáshitel árkorlátai megakadályozzák az ingatlanok drágulását
A fix 3 százalékos lakáshitel programjának árkorlátai meg fogják akadályozni az ingatlanok drágulását a Miniszterelnökség parlamenti és stratégiai államtitkára szerint.
2025. Augusztus 18. 07:57, hétfő | Belföld
Szijjártó Péter telefonon beszélt Szergej Lavrovval
Az amerikai külügyminiszter-helyettes után, tegnap este Szergej Lavrov orosz kollégámmal is - aki személyesen volt jelen az alaszkai csúcstalálkozón - váltottam pár szót telefonon - írta a külgazdasági és külügyminiszter a Facebook-oldal