Városlista
2025. május 23, péntek - Dezső

Hírek

2011. Augusztus 21. 07:13, vasárnap | Külföld
Forrás: HírTV

„Nem úgy tűnik, mintha érdekelné, milyen szörnyűségeket tett”

„Nem úgy tűnik, mintha érdekelné, milyen szörnyűségeket tett”

Továbbra is magánzárkában marad a norvégiai kettős merénylet elkövetője, aki az oslói bíróságon embertelen fogva tartási körülményekre panaszkodott.

Második bírósági meghallgatásán vett részt a norvégiai kettős merénylet elkövetője. Anders Behring Breivik két hónapos előzetes letartóztatásából eredetileg négy hetet töltött volna a többi rabtól elszigetelve, most azonban az oslói törvényszék úgy határozott, hogy ezt a hátralévő négy hétre is meghosszabbítja. A 77 ember haláláért felelős férfi hiába panaszkodott a szerinte embertelen fogva tartási körülmények miatt.

Breivik meghallgatásán csak saját magáról beszélt, a megbánásnak a legkisebb jelét sem mutatta. Sigurd Klomsaet, az áldozatok családjának ügyvédje úgy fogalmazott: „Ez egy nagyon különleges ügy, és egy nagyon különleges személy. Nem úgy tűnik, mintha érdekelné, milyen szörnyűségeket tett az emberekkel.”

Az Utoya szigeti lövöldözés egyik túlélője szerint mindenkinek jobb lenne, ha a merénylő nem kapna több médiafigyelmet, támadásaival ugyanis éppen ezt akarta elérni. A szigeten életét vesztő 69 fiatal családtagjai a merénylet óta először a tömeggyilkosság helyszínén emlékeztek elhunyt szeretteikre. (pr)

hírTV

Címkék: oslo

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 23. 07:33, péntek | Külföld

Az amerikai kormányzat megvonja a Harvard Egyetem jogát a külföldi diákok fogadására

Az amerikai kormányzat megvonja a Harvard Egyetem jogát a külföldi diákok fogadására részben \"terroristapártoló\" tevékenység miatt - közölte a belbiztonsági minisztérium csütörtökön.

2025. Május 23. 07:27, péntek | Külföld

Fehér Ház: a törvény teljes erejével lépnek fel a washingtoni zsidó múzeumnál történt gyilkosság elkövetőjével szemben

A törvény teljes erejével lép fel az amerikai igazságszolgáltatás a washingtoni izraeli nagykövetségi két alkalmazottja elleni gyilkosság elkövetőjével szemben

2025. Május 21. 07:28, szerda | Külföld

Giorgia Meloni XIV. Leó pápával egyeztetett, hogy a Szentszék legyen az orosz-ukrán béketárgyalások helyszíne

Giorgia Meloni olasz miniszterelnök telefonon egyeztetett XIV. Leó pápával, aki megerősítette, hogy a Vatikán készen áll fogadni az ukrajnai háborúban szembenálló felek közötti tárgyalásokat