Hírek
2017. Május 15. 07:06, hétfő |
Külföld
Forrás: mti
Nem lenne meglepő, ha Angela Merkel fölényesen megnyerné negyedik ciklusát is

A Nézőpont Csoport vezetője szerint nem lenne meglepő, ha Angela Merkel kancellár fölényesen megnyerné negyedik ciklusát is.
Mráz Ágoston Sámuel vasárnap este az M1 aktuális csatornán beszélt erről az Észak-Rajna-Vesztfáliában rendezett helyi törvényhozási választás előzetes eredményét kommentálva, amelyen vereséget szenvedett a Martin Schulz vezette Német Szociáldemokrata Párt (SPD).
A szakértő úgy vélte, a baloldal majdnem 15 százalékpontos veresége szimbolikus jelentőségű és előrevetíti a szeptemberi szövetségi választások kimenetelét is. Láthatóan tartalmatlan az a kezdeti reflektorfény, amelybe az Európai Parlament volt vezetőjét helyezték, a mostani már a harmadik veresége - mondta.
Mráz Ágoston Sámuel elmondta, Észak-Rajna-Vesztfália egy 70 éve alakult tartomány, azonosítani lehet a Ruhr-vidékkel, egy klasszikus ipari, bányász vidékkel. A tartomány a szociáldemokrácia megkérdőjelezhetetlen fellegvára volt - jegyezte meg.
Sokáig nem volt valószínű, hogy Angela Merkel pártja, a Kereszténydemokrata Unió (CDU) helyi vezetője győzhet, azonban a szociáldemokrata-zöld koalíció tevékenysége sok kifogást váltott ki, így az ellenük leadott protestszavazatok elegek voltak, hogy leváltsák a "vörös-zöld" koalíciót - magyarázta az elemző.
Véleménye szerint Németországban kritizálják ugyan Angela Merkel 2015-ös lépéseit, de a kialakult helyzetben alternatíva nélküli vezető, és becsülik a világpolitikában szerzett tapasztalatait az amerikai, orosz vagy a francia elnök irányában. A német választók nem a migrációs politikája miatt szavaznak Angela Merkelre, hanem annak ellenére - fogalmazott az elemző.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 21. 07:28, szerda | Külföld
Giorgia Meloni XIV. Leó pápával egyeztetett, hogy a Szentszék legyen az orosz-ukrán béketárgyalások helyszíne
Giorgia Meloni olasz miniszterelnök telefonon egyeztetett XIV. Leó pápával, aki megerősítette, hogy a Vatikán készen áll fogadni az ukrajnai háborúban szembenálló felek közötti tárgyalásokat
2025. Május 20. 07:22, kedd | Külföld
Szlovénia jelenlegi legjelentősebb ingatlanfejlesztésébe kezd az OTP
2025. Május 20. 07:16, kedd | Külföld
Kreml: nem esett szó a tűszüneti megállapodás időkeretéről az orosz és az amerikai elnök telefonbeszélgetése során
Nem esett szó az orosz-ukrán tűzszüneti megállapodás időkeretéről az orosz és az amerikai elnök között
2025. Május 20. 07:15, kedd | Külföld
Putyin: Moszkva kész együttműködni Kijevvel egy jövőbeni békemegállapodásról szóló memorandumról
Oroszország kész együttműködni Ukrajnával egy jövőbeli békeszerződésről szóló memorandum kidolgozásában, amely egyebek között kitérhet a tűzszünet kérdésére is -