Városlista
2025. június 2, hétfő - Anita, Kármen

Hírek

2017. Május 13. 05:02, szombat | Belföld
Forrás: mti

Nem jelölt tej-összetevőt tartalmazó töltött keksz került forgalomba

Nem jelölt tej-összetevőt tartalmazó töltött keksz került forgalomba

Az unió élelmiszer- és takarmánybiztonsági riasztási rendszerén keresztül érkezett bejelentés szerint nem jelölt tej-összetevőt tartalmazó, vaníliás ízesítésű krémmel töltött szendvicskekszet szállítottak Magyarországra

- hívta fel a figyelmet a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) pénteken. A hatóság megtette a szükséges lépéseket a még készleten lévő termékek kivonására a forgalomból.

A keksz tejallergiában és tejcukor-érzékenységben szenvedőknek panaszt okozhat, ezért a Nébih azt javasolja, hogy a Sandwich Biscuits Vanilla Flavoured (Morello) elnevezésű, idén szeptember 26-i minőségmegőrzési idejű, Törökországból származó terméket a tejallergiások és tejcukor-érzékenyek ne fogyasszák el.

A hatályos jogszabályok szerint az allergiát vagy intoleranciát okozó anyagokat fel kell tüntetni az élelmiszereken a fogyasztók biztonsága érdekében - emelte ki a Nébih.

Fotó: illusztráció

Címkék: keksz, Nébih

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 02. 06:00, hétfő | Belföld

Parajd - Segélyprogrammal támogatja az Ökumenikus Segélyszervezet a sóbánya dolgozóinak családjait

Célzott segélyprogrammal támogatja az Ökumenikus Segélyszervezet a víz alá került parajdi sóbánya dolgozóinak családjait, és a helyszínen egyeztet a helyi vezetőkkel - közölte a segélyszervezet az MTI-vel közleményben vasárnap.

2025. Június 02. 06:00, hétfő | Belföld

Nagy Márton: kiváló üzlet volt a reptér visszavásárlása

Kiváló üzlet volt a reptér visszavásárlása Magyarország számára! - írta Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter Facebook-oldalán vasárnap délelőtt.

2025. Június 01. 08:21, vasárnap | Belföld

Nemzetgazdasági Minisztérium: továbbra is befektetésre ajánlja Magyarországot a Moody’s

A Moody’s ismét megerősítette Magyarország államadósság-besorolását, és a többi hitelminősítőhöz hasonlóan továbbra is befektetésre ajánlja hazánkat -

2025. Június 01. 08:20, vasárnap | Belföld

Vágujhelyi Ferenc: rekordot döntött az eSZJA