Városlista
2025. július 8, kedd - Ellák

Hírek

2012. Március 04. 07:03, vasárnap | Belföld
Forrás: OrientPress

Négyezren regisztráltak önkéntes tartalékosnak

Négyezren regisztráltak önkéntes tartalékosnak

Eddig mintegy négyezren regisztráltatták magukat önkéntes tartalékosnak.

2014-ig nyolcezres tartalékos állománnyal kell rendelkeznie a Magyar Honvédségnek az Országgyűlés határozata szerint. A keret több mint felét már betöltötték, mondta a közrádióban Vanyur Tibor ezredes, a Honvédség Hadkiegészítő és Központi Nyilvántartó Parancsnokságának vezetője.

A védelmi tartalékosok már 2011. január elsejével szolgálatba léptek, jelenleg is majdnem kétezer fővel vannak szerződésben. A védelmi tartalékos keret gyakorlatilag feltöltött, ott csak a fluktuációból adódó hiányok betöltésére keresnek jelentkezőket. A műveleti tartalékosok esetében január elsejét követően nagy jelentkezési hullám kezdődött, jelenleg az önkéntes műveleti tartalékosok létszáma meghaladja a 2800 főt, tette hozzá Vanyur Tibor.

A jelentkezés üteme az elmúlt két hétben kissé mérséklődött, de még mindig folyamatos, hetente több mint százan regisztrálnak országszerte. Katasztrófavédelmi feladatokra mindkét tartalékos kategória bevethető. A védelmi tartalékosok feladata főleg a honvédelmi szempontból kiemelt épületek és infrastruktúra őrzése, míg a műveleti tartalékosok minden más jellegű katonai feladatba is bevonhatók – akár külföldi, akár hátországi szolgálatra is.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 08. 12:44, kedd | Belföld

E.ON: több mint 150 ezer ügyfélnél már helyreállt az áramszolgáltatás

Több mint 150 ezer ügyfélnél már helyreállt az áramszolgáltatás a hétfő délutáni vihar után az E.ON Hungária Csoport működési területén – közölte a cég kedden az MTI-vel.

2025. Július 08. 10:39, kedd | Belföld

Vihar - OKF: csaknem háromezer viharkárt számoltak fel a katasztrófavédelem tűzoltóegységei

A kedd hajnali órákig 2932 viharkárt számoltak fel a katasztrófavédelem tűzoltóegységei, valamint az önkormányzati és az önkéntes tűzoltók - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) az MTI-vel.

2025. Július 07. 16:00, hétfő | Belföld

NAV: július 5-től változik néhány adószabály

Július 5-től változik az alkalmazottjukat be nem jelentők és a hiánypótlási felhívást semmibe vevő cégekre vonatkozó néhány adószabály - tudatta a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) szombaton az MTI-vel.

2025. Július 07. 11:00, hétfő | Belföld

Meteorológia: hétfőn hevesebb zivatarok lehetnek szinte az egész országban

Hevesebb zivatarok alakulhatnak ki hétfőn szinte az egész országban - derül ki a HungaroMet Zrt. vasárnapi veszélyjelzéséből.