Hírek
2019. Március 21. 07:38, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Négy településen tartanak időközi választást vasárnap
Négy településen tartanak időközi önkormányzati választást vasárnap: Száron és Romonyán polgármestert, Püspökladányban egyéni választókerületi képviselőket választanak, Tóthszentmártonban pedig nemzetiségi képviselőket.
A Fejér megyei Száron azért kell időközi választást tartani, mert a községet 2010 óta irányító polgármester, Moharos Péter (független) magánéleti okokra hivatkozva december elsején lemondott posztjáról. A polgármesteri tisztségért két jelölt indul: Mecséri Mónika (független) és Németh Norbert (Fidesz-KDNP). A választói névjegyzékben 1335-en szerepelnek.
A Baranya megyei Romonyán azért rendeznek időközi választást, mert a Pécshez közeli község vezetője, Herman József (független) decemberben elhunyt. A településvezetői tisztségért négy független jelölt - Schönberger Pál Mihály, Radó Nándorné, Keszler Attila és Miklós Dezső László - indul. A választói névjegyzékben 431-en szerepelnek.
A Hajdú-Bihar megyei Püspökladányban két egyéni választókerületben - az 5-ösben és a 7-esben - tartanak időközi választást, miután mindkét választókerület képviselője lemondott tisztségéről. Az 5-ös választókerületben hat, a 7-es választókerületben három független jelölt indul, a két névjegyzékben mintegy háromezer választópolgár szerepel.
A Zala megyei Tótszentmártonban két horvát települési nemzetiségi önkormányzati képviselőt választanak, miután a képviselők száma a szükséges létszám alá csökkent. A voksoláson két jelölt indul, a választói névjegyzékben 133-an szerepelnek.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 24. 15:00, péntek | Belföld
A Wizz Air védve van a kerozinárak gyors változásával szemben
A Wizz Air védve van a kerozinárak gyors változásával szemben - közölte a légitársaság, miután egy versenytársának vezetője a Wizz Air várható próblémáiról beszélt a magas kerozinár és az ellátási problémák miatt.
2026. Április 24. 14:00, péntek | Belföld
Európai Ügyészség: készen állunk a magyar kollégákkal együtt dolgozni
Készen állunk a magyar kollégákkal együtt dolgozni - mondta Laura Kövesi, az Európai Ügyészség (EPPO) vezetője a 11. delphi gazdasági fórumon tartott sajtótájékoztatón csütörtökön.
2026. Április 24. 12:00, péntek | Belföld
Magyar Péter: a Tisza-kormány megnyitja az ügynökaktákat
A Tisza-kormány megnyitja az ügynökaktákat - közölte a választáson nyertes párt miniszterelnöke csütörtökön a Facebookon.
2026. Április 24. 07:16, péntek | Belföld
Mol: megérkeztek az első kőolajszállítmányok a Barátság-vezetéken Magyarországra és Szlovákiába
Megérkeztek az első kőolajszállítmányok a Barátság-vezetéken Magyarországra és Szlovákiába - közölte a Mol Nyrt. a Budapesti Értéktőzsde honlapján csütörtökön.
