Városlista
2026. március 10, kedd - Ildikó

Hírek

2020. Augusztus 14. 16:02, péntek | Belföld
Forrás: infovárosok

Nagyszülei kertjében termesztette a kábítószert - VIDEÓ

Nagyszülei kertjében termesztette a kábítószert - VIDEÓ

A Sümegi Rendőrőrs munkatársai elfogtak egy 43 éves helyi lakost, büntetőeljárás indult ellene.

A Tapolcai Rendőrkapitányság kábítószer birtoklása bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt folytat nyomozást egy 43 éves sümegi lakos ellen - közölte a rendőrség.

A férfi Sümegen, nagyszülei házának kertjében termesztette a kábítószert. A Sümegi Rendőrőrs munkatársai az elkövetőt 2020. augusztus 12-én délelőtt a helyszínen elfogták, előállították, majd gyanúsítottként kihallgatták. A férfi elismerte a bűncselekmény elkövetését. Kihallgatása során elmondta, hogy a kábítószermagokat külföldön vásárolta, majd ő maga ültette el és folyamatosan gondozta a kikelt növényeket.

A házkutatás során az ingatlan udvarának hátsó részében összesen 10 tő, különböző fejlettségi állapotú kábítószergyanús növényt találtak és foglaltak le a tapolcai rendőrök, valamint a tároló helyiségből további 6 tő szárítás alatt álló növény került elő. Az elkövető sümegi tartózkodási helyén is több tételnyi kábítószergyanús szárított növényt foglaltak le a nyomozók.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 10. 07:28, kedd | Belföld

Orbán Viktor: a benzin és a gázolaj esetében is védett árat vezet be a kormány

A benzin és a gázolaj esetében is védett árat vezet be a kormány, az intézkedés éjféltől lép életbe - jelentette be Orbán Viktor hétfőn a Facebookon.

2026. Március 09. 15:00, hétfő | Belföld

Ukrajna a Magyarországon feltartóztatott készpénz- és nemesfémszállítmánya visszaszolgáltatását követeli

Ukrajna a Magyarországon feltartóztatott készpénz- és nemesfémszállítmánya visszaszolgáltatását követeli - közölte vasárnap Andrij Szibiha ukrán külügyminiszter az X-en.

2026. Március 09. 11:00, hétfő | Belföld

Választás 2026 - Toroczkai László: a Mi Hazánk közel van ahhoz, hogy irányítani tudja Magyarországot

A tiszta magyar gondolatot, a magyar igazságot képviselő Mi Hazánk Mozgalom még soha nem volt olyan közel ahhoz, hogy így vagy úgy, de irányítani tudja Magyarországot - hangoztatta a párt elnöke Kaposváron vasárnap.

2026. Március 09. 10:00, hétfő | Belföld

Iráni konfliktus - Szijjártó Péter: 76 utassal a fedélzetén landolt a mai mentesítő járatunk Budapesten

Hetvenhat utassal a fedélzetén landolt \"a mai mentesítő járatunk Budapesten\" - írta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter vasárnap este a Facebook-oldalán.