Hírek
2025. Január 14. 07:20, kedd |
Belföld
Forrás: MTI
Nagy Márton szerint új aranykor köszönthet be az amerikai-magyar kapcsolatokban

Az amerikai és a magyar kapcsolatokat új alapokra kell helyezni, a kétoldalú viszonyban új aranykor köszönthet be - mondta hétfőn közzétett Facebook- videójában Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter.
A tárcavezető leszögezte: a kormány nagyon várja Donald Trump elnöki ciklusának kezdetét.
Arra a kérdésre, hogy mire számít a kormány az új amerikai elnöktől, Nagy Márton azt válaszolta, hogy véget érhet az orosz-ukrán háború és a béke fizikai és gazdasági biztonságot, bizalmat jelent majd a családok és a vállalkozások számára, ami a fogyasztás és a beruházás növekedésével járhat.
A kormány négy fő területen lát lehetőséget a kapcsolatok újraépítésére: a kettős adóztatásról szóló megállapodás helyreállítása mellett a vízumszabályok enyhítésére is számít.
Nagy Márton jelezte: helyre kell állítani a közvetlen járatokat Budapest és a legfontosabb amerikai városok, mint New York vagy Washington között. Ami a legfontosabb, hogy az Egyesült Államok ismét a három legnagyobb befektető között szerepeljen Magyarországon - hangsúlyozta.
A kormány várja az új amerikai nagykövetet is, hiszen véget kell vetni "a bosszúnak és az áskálódásnak" - fogalmazott.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 19. 07:53, kedd | Belföld
Megnövelt férőhellyel és többletjáratokkal készül a MÁV-csoport a nemzeti ünnepre
Megnövelt férőhellyel és többletjáratokkal készül a MÁV-csoport a nemzeti ünnepre - közölte a közlekedési vállalat az MTI-vel hétfőn.
2025. Augusztus 19. 07:51, kedd | Belföld
Kapu Tibor: 45 év után újra megmutattuk a tehetségünket a világnak
Mi, magyarok az ország minden tájáról, különböző intézményekből, különböző hátterekkel és tapasztalattal, de egyező céllal és hivatástudattal elértük azt, hogy 45 év után újra megmutassuk a tehetségünket a világnak
2025. Augusztus 18. 07:57, hétfő | Belföld
Az államtitkár szerint az új lakáshitel árkorlátai megakadályozzák az ingatlanok drágulását
A fix 3 százalékos lakáshitel programjának árkorlátai meg fogják akadályozni az ingatlanok drágulását a Miniszterelnökség parlamenti és stratégiai államtitkára szerint.
2025. Augusztus 18. 07:57, hétfő | Belföld
Szijjártó Péter telefonon beszélt Szergej Lavrovval
Az amerikai külügyminiszter-helyettes után, tegnap este Szergej Lavrov orosz kollégámmal is - aki személyesen volt jelen az alaszkai csúcstalálkozón - váltottam pár szót telefonon - írta a külgazdasági és külügyminiszter a Facebook-oldal